Budżet obywatelski w Pruszkowie – wiemy jak głosowali mieszkańcy

Pruszków

Zespół do spraw Budżetu Obywatelskiego w Pruszkowie przeliczył już glosy oddane na poszczególne projekty. Jednak na listę projektów do realizacji trzeba jeszcze chwile poczekać.

Mieszkańcy Pruszkowa przez tydzień mogli głosować na wybrane przez siebie projekty spośród listy 80 pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Pomysłodawcy projektów robili wszystko by zachęcić mieszkańców do oddania głosu na zgłoszony przez ich pomysł. I nie ma się co dziwić, bo łączna pula środków do rozdania to 1,7 mln zł. Z możliwości oddania głosu skorzystało 4188 mieszkańców Pruszkowa, każdy z nich do rozdania miał 10 punktów.

Najwięcej, bo aż 12 884 punkty zebrały projekty zgłoszone dla obszaru nr II obejmującego Żbików i Bąki.

W obszarze nr I najwięcej głosów zdobył projekt „Złota rączka dla Seniorów”, który otrzymał 977 punktów. „Mały kolorowy świat przyjazny dzieciom w Parku Mazowsze” to projekt, który w obszarze nr II zdobył najwięcej bo aż 4 482 punkty. Na obszarze III (Malichy, Tworki) na pierwszym miejscu z największą liczbą punktów znalazł się projekt „Świetlicy osiedlowej dla mieszkańców, który zdobył ich aż 2295. Na terenie Ostoi i Porcelitu (obszar IV) najwięcej punktów zdobył pomysł montażu budek lęgowych dla jeżyków i nietoperzy (341 punktów).W Centrum najwięcej, bo aż 2072 punkty otrzymał projekt „Seniorada IV). W obszarze VI (Stare Śródmieście) 431 punktów zebrał projekt wydanie publikacji „Walka o szkołę obywatelska batalia o zachowanie lokalizacji LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie”. W obszarze VII (Osiedla Prusa i Staszica) 2414 punkty otrzymał projekt „Aktywny senior”.

Tabele z wynikami głosowania mieszkańców na poszczególne projekty znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Budżet obywatelski w Pruszkowie – wiemy jak głosowali mieszkańcy”

 1. maciej pisze:

  ja zagłosowałem na projekt budek lęgowych dla seniorów, ale widzę że nie przeszedł. szkoda.

 2. Trbwk pisze:

  Dlaczego nie napiszecie nic o neurologii tworkowskiej, oddział zamknięty, neurologia w kolejowym już zapchana!!! Wszędzie cisza…

 3. Anonim pisze:

  no chyba ni dla jeżyków – małych jeży tylko jerzyków- ptaków

 4. Anonim pisze:

  Szkoda, że wygrała głupia batalia o Zana. Dlaczego głupia? Bo można było go połączyć z Kościuchem i w ten sposób podnieść jakość nauczania. Niestety wygrała ideologia zamiast rozumu.

  • Grabarz pisze:

   Naprawdę uważasz, że połączenie liceów Zana i Kościuszki wygenerowałoby potencjał zdolny konkurować z elitarnym Staszicem, Władysławem IV czy Witkacym? Odsyłam do lektury rankingów, w szczególności olimpiad przedmiotowych. Jedyna rozsądna przyszłość dla pruszkowskich liceów to przekształcenie w technika albo szkoły zawodowe.

 5. lowi pisze:

  Nasz premier nie wygląda tak ślicznie jak Trzaskowski w fioletowej, roboczej koszuli z podwiniętymi rękawami, gotowy do działania, dla ludzi, więc o czym tu pisać, o jakimś premierze?

 6. Żbikowianka pisze:

  Dlaczego nie napiszecie o tym, że Premier był w Pruszkowie?

  • Jarosław pisze:

   Bo o tych pisowskich złodziejach którym się „należy” nikt nie chce słyszeć. OFE, ZUS w górę o 30%!!, ceny jak z kosmosu, paliwo po 5 zł mimo że ceny ropy spadły o ponad połowę, bo wprowadzili nowy podatek tzw. opłata emisyjna itd….

   • Zed pisze:

    Ale brednie. Opłata emisyjna czy to nie jest ok. 10-20gr na litrze. Porównaj ile kosztował dolar wtedy kiedy to ropa była 2 razy droższa. ZUS jest wyliczany automatycznie od zarobków w poprzednim roku i ostatnio nikt tego prawa nie zmieniał.

    • Wilku Starszy pisze:

     Jaroslaw pisze propagande ale ty duzo lepszy nie jestes.
     Artykul o wszystkich podwyzkach w 2020 roku:
     https://nczas.com/2019/08/17/morawiecki-oszalal-rzad-pis-szykuje-nam-podatkowy-armagedon-wszystko-zacznie-sie-od-2020-roku/

     Rosnie sjladka ZUS dla przedsiebiorcow ktorej minimalna wysokosc jest stala, sciemniaczu. 🙂 Najbardziej zaboli male firmy, ktore powinnismy chronic.
     Przestaje obowiazywac gorny limit skladki na ZUS dla osob prywatnych.
     Wzrosnie akcyza na alkohol i papierosy.
     Powstanie podatek od sklepow internetowych wiec wszystko co kupujemy przez internet zdrozeje.

     W 2016 dolar stal podobnie jak dzis z roznica max 20 groszy.
     A ropa kosztowala w okolicach 45 dolarów wobec 54 obecnie.
     A paliwo tankowalem wtedy za 4.20 a dzis jest prawie zlotowke drozej…

     Niestety dla ciebiento forum odwiedzaja ludzie swiadomi rzeczywistosci ktorym nie wcisniesz latwo sciemy.

   • gosc pisze:

    Brawo !!!! napisz jeszcze o tych co z naszych podatków biorą 500+ !!!!!

  • Wilku Starszy pisze:

   Tez mnie dziwi czemu cisza w tym temacie.

  • Kk pisze:

   Premier w Pruszkowie a wpr24 milczy. Sami dają świadectwo o sobie. Wstyd

  • Anonim pisze:

   Bo to wstyd dla mieszkańców Pruszkowa.

 7. Kk pisze:

  Gratuluję seniorom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły