Budżet Obywatelski Pruszkowa – które projekty przeszły weryfikację?

Pruszków

Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Pruszkowa zgłosili 72 projekty. Wiemy już, które przeszły weryfikację, a które z nich odrzucono.

Na skwerku przydałoby się kilka ławek? Przejście dla pieszych warto lepiej oznakować? Przydałby się wybieg dla psów? A może warto zorganizować kurs nauki języka hiszpańskiego? To właśnie dzięki budżetowi obywatelskiemu realizacja tych i wielu innych pomysłów jest możliwa. W ostatnich latach narzędzie jakim jest BO staje się coraz popularniejsze. Pruszków w naszym regionie jest już „weteranem” budżetu obywatelskiego.

Władze Pruszkowa na realizację zadań z budżetu obywatelskiego 2023 przeznaczą aż 2,1 mln zł. W tej edycji mieszkańcy złożyli aż 72 projekty. Pozytywnie zweryfikowano aż 71 z nich. 16 maja ogłoszono, że 65 z nich przeszło pozytywnie szczegółową weryfikację, a 6 uzyskało negatywną opinię.

– Ostatecznie o tym, które zadania będą realizowane w 2023 roku zdecydują mieszkańcy w głosowaniu, które odbędzie się od 29 maja do 25 czerwca 2022 r. – informuje pruszkowski urząd. Których projektów nie zobaczymy na liście do głosowania?

GĄSIN

1. Ścieżka doświadczeń przy przedszkolu miejskim nr 16 w Pruszkowie. – zweryfikowana negatywnie. Odrzucona z powodu braku możliwości budowy ścieżki na terenach miejskich w okolicach Przedszkola Miejskiego nr 16 (poza obszarem przedszkola).

ŻBIKÓW-BĄKI

11. Modernizacja boiska do koszykówki w Parku Mazowsze – projekt zweryfikowany negatywnie. Dokonano analizy możliwości technicznych i technologicznych – koszt realizacji projektu przekroczy maksymalną kwotę przeznaczoną na jeden projekt.

MALICHY – TWORKI

3. Monitoring miejski na osiedlu Malichy – projekt zweryfikowano negatywnie. Przy ul. Spacerowej istnieje już monitoring. W pobliżu rzeki Raszynki oraz ul. Chmielnej i Strumykowej nie ma możliwości technicznych do montażu monitoringu (brak infrastruktury telekomunikacyjnej, aby poprowadzić światłowód)

OSTOJA PORCELIT

Wszystkie projekty zweryfikowane pozytywnie

CENTRUM

9. Teqball w Parku Anielin – projekt zweryfikowany negatywnie. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego posiada zapisy o konieczności zachowania minimalnego poziomu powierzchni biologicznie czynnej. Ponadto po analizach technicznych i technologicznych stwierdzono, że koszt realizacji tego projektu przekroczy budżet założony do realizacji jednego projektu.

STARE ŚRÓDMIEŚCIE

1. Tenis stołowy na świeżym powietrzu – zweryfikowany negatywnie. Plan zagospodarowania Parku Kościuszki nie pozostawia przestrzeni na realizację projektu.

OSIEDLE STASZICA – OSIEDLE PRUSA

1. Modernizacja skate parku na żwirowisku. – zweryfikowany negatywnie. Skatepark nie wymaga modernizacji ze względu na zadowalający stan istniejących urządzeń. Ponadto Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie dopuszcza rozbudowy obiektu ze względu na zachowanie minimalnego poziomu powierzchni biologicznie czynnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
11375

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4286

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3234

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
3199

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
76

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
23
Grill gazowy