Budżet obywatelski powraca do Pruszkowa

Pruszków

Po wielu przejściach do Pruszkowa powróci budżet obywatelski, dzięki czemu mieszkańcy znów będą mieli okazję na zgłaszanie swoich pomysłów do zrealizowania.

Do tej pory w Pruszkowie odbyły się trzy edycje budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy dobrze wiedzą jakie korzyści z niego płyną. Każdy ma prawo do zgłoszenia swojego pomysłu dla danego regionu w mieście. Następnie po przeanalizowaniu kwestii formalnych, w drodze głosowania, wybiera się najlepszą koncepcję. Potem realizuje ją urząd.

Niestety przy kolejnym budżecie obywatelskim pojawiły się kłopoty, które na szczęście udało się pokonać. – Drodzy mieszkańcy, na gorąco informuję, że po wielu perypetiach, które postawiły pod znakiem zapytania budżet obywatelski w naszym mieście, udało się i dzisiaj dostaliśmy pozytywną opinię od Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie. BO 2020 rusza! – poinformował na Facebooku Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

Na opóźnienie startu wpływ miała uchwała nr 22.246.2018 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie z dnia 4 grudnia 2018 roku w sprawie orzeczenia nieważności uchwały nr L.579.2018 Rady Miasta Pruszkowa z dnia 18 października 2018 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Pruszkowa w zakresie budżetu obywatelskiego na 2020 rok.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Budżet obywatelski powraca do Pruszkowa”

 1. Mira pisze:

  To na początek proponuję zaniechać rozrastającej się deweloperozie i budowaniu blokowisk gdzie popadnie!

 2. Gość pisze:

  Proponuję odgrodzenie Parku Potulickiego wysokim ekranem dźwiękochłonnym od stadionu Znicz. Będzie to korzystne dla spacerujących, mieszkańców os. Parkowe i nie tylko oraz biednych ptaków, które w tym hałaśliwym mieście nie mają już gdzie się podziać.

 3. Jan pisze:

  A boiska wielofunkcyjnego z pierwszego budżetu na zbikowie nadal nie ma

 4. Jeden obszar pisze:

  Powinien być także jeden obszar, ponieważ projekt może być ogólnomiastowy.

 5. none pisze:

  A będzie można wreszcie głosować „przeciw” idiotycznym pomysłom?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły