Budżet Obywatelski Michałowic

Michałowice

Mieszkańcy Gminy Michałowice po raz drugi będą głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim. Na jakim etapie jest tegoroczna edycja?

W II edycji Budżetu Obywatelskiego Michałowic zgłoszono 24 projekty: 7 w wersji elektronicznej, 17 – papierowej. Spośród nich 11 dotyczą warsztatów, koncertów, czy treningów, a pozostałych 13 – infrastruktury.

Teraz wnioski sprawdzane są pod względem formalnym. Jeśli mają one drobne błędy, np. brak daty lub podpisu, autorzy są proszeni o ich uzupełnienie. Wyniki oceny formalnej poznamy w poniedziałek, 13 czerwca. Te, które otrzymają opinię pozytywną będą dalej oceniane pod kątem możliwości realizacyjnych zgodnie z zasadami budżetu obywatelskiego gminy – informuje wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka.

Podczas, gdy kolejne pomysły mieszkańców są poddawane ocenie, projekty z BO 2022 są realizowane. Lekcje języka włoskiego, koncerty muzyki klasycznej, warsztaty bębniarskie i wokalne, Koperta Życia dla michałowickich seniorów, czy pojemnik na elektroodpady – to projekty, które już zrealizowano lub są w trakcie realizacji. Następne czekają w kolejce – budowa siłowni plenerowej w Granicy i spowalniacze na ul. Ireny.

O kolejnych etapach BO 2023 będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Budżet Obywatelski Michałowic”

 1. Bęben pisze:

  To są jakieś żarty.
  Wszystko zdrożało, spekulanci napędzają inflacje, najubożsi dostali po 400zł dopłaty.
  A urząd wydaje 80000zł na koncerty muzyki poważnej (119 głosów na ten projekt)
  39000zł na warsztaty bębniarskie (81 głosów)
  30000 na kosz na śmieci (135 głosów)
  Nie potrafię nawet bez wulgaryzmów opisać, co o tym wszystkim myślę.

  • Grabarz pisze:

   Nie ma przymusu mieszkania na terenie gminy Michałowice. W Końskich, Nowym Targu, Chełmie i innych narodowo socjalistycznych miejscowościach koszty życia są z pewnością niższe.

 2. robot pisze:

  Jak będzie zima a gaz, węgiel, prąd będą poza finansowym zasięgiem wielu wtedy pokrzepieniem duszy i ciała będą niewątpliwie warsztaty bębniarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły