Budżet Obywatelski Michałowic. Projekty zweryfikowane.

Michałowice

25 sierpnia zakończył się proces oceny merytoryczno-prawnej projektów zgłoszonych do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Tylko kilka z nich uzyskało ocenę pozytywną.

Do Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 26 projektów. 8 z nich rozpatrzono pozytywnie i to one będą poddane głosowaniu w dniach 24 września-8 października.

16 projektów odrzucono z powodu braku prawa do dysponowania przez gminą nieruchomością, na której miał być realizowany projekt, jak również braku możliwości realizacji projektu w jednym roku budżetowym. Zweryfikowano także koszty – wiele projektów przekroczyło kwotę 175 tys. zł. Niektóre z projektów zaplanowano na terenie, gdzie gmina już prowadzi przedsięwzięcia.

Autorzy projektów mają 3 dni robocze (do 30 sierpnia włącznie) na odwołanie. Po zgłoszeniu projekt zostanie ponownie poddany ocenie.

Poniżej prezentujemy listę projektów z oceną pozytywną:
– Projekt 7 – „Michałowickie wieczory muzyczne” – cykl comiesięcznych koncertów muzyki poważnej w wykonaniu uznanych artystów różnych pokoleń.
– Projekt 10 – „Gdzie słyszysz śpiew – tam idź. Tam dobre serca mają” – warsztaty śpiewu
– Projekt 11 – Progi spowalaniające w ciągu ulic Ireny i Podhalańskiej w Komorowie
– Projekt 15 – Wygodny pojemnik na elektrośmieci na osiedlu Michałowice
– Projekt 18 – Siłownia plenerowa z elementami do workout’u w Granicy
– Projekt 19 – Karta Życia
– Projekt 22 – „Bębnimy dla zdrowia i radości”- warsztaty bębniarskie dla dużych i małych, dla młodych i dojrzałych, czyli dla każdego
– Projekt 26 – Kontaktujmy się z przyjaciółmi Włochami w ich języku – nauka języka włoskiego
dla początkujących, dla mieszkańców Gminy Michałowice w sali biblioteki lub w sali szkolnej w Komorowie
Szczegóły ocen projektów (także tych rozpatrzonych negatywnie) oraz formularz odwołania dostępne są tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.