Budżet Obywatelski Mazowsza – głosowanie trwa

Region

Budżet Obywatelski to możliwość dla lokalnej społeczności, aby zmienić oblicze swojej najbliższej okolicy. Po BO gmin i miast czas na skalę makro – Budżet Obywatelski Mazowsza.

Tutaj pula pieniędzy jest zdecydowanie większa. Do rozdysponowania jest ponad 25 mln zł. Spośród 114 projektów, które przeszły pozytywnie weryfikację formalną, 11 pochodzi z regionu warszawskiego zachodniego. 4 z nich jest bezpośrednio związanych z powiatem pruszkowskim.

Poniżej prezentujemy projekty z puli podregionalnej, na które możecie głosować:
– Po drodze z zielenią – zagospodarowanie zieleni wzdłuż ul. Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach. Projekt przewiduje nowe nasadzenia i elementy małej architektury, w tym herb gminy Brwinów. Będą to także donice i rabaty o motywach pszczelich, nawiązujące do istniejącego zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz historii miejsca ich lokalizacji – 685 602,33 zł.

– Szkolenie kierowców z powiatu pruszkowskiego w zakresie doskonalenia techniki jazdy. 300 kierowców będzie mogło skorzystać ze szkoleń profilaktycznych w zakresie doskonalenia techniki jazdy. Będą mieli także okazję zapoznać się z systemami wspomagania kierowcy montowanych w autach – 199 000 zł.

– Wielofunkcyjna i ogólnodostępna strefa TEQ – zakup i montaż wielofunkcyjnych i ogólnodostępnych stołów TEQ ONE na obszarze nowego boiska u zbiegu ulic Kaczanowskiego i Krakusa w Pruszkowie – 44 400 zł.

– Zakup karetki dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic. Pojazd z niezbędnym wyposażeniem będzie służyć pacjentom Mazowieckiego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza – 350 000 zł.

Projekty z puli ogólnowojewódzkiej to m. in.: tajemniczy ogród, młodzi reportażyści na tropie Olendrów, in vitro, różowa skrzyneczka i wiele innych. Każdemu mieszkańcowi Mazowsza przysługują dwa głosy – jeden na projekt podregionalny, drugi – na oglnowojewódzki. Głosować można na bom.mazovia.pl.

To druga edycja BOM-u. Zastępca dyrektora departamentu organizacji urzędu marszałkowskiego, Sara Michalska – W porównaniu z pierwszą edycją, w tym roku poddajemy pod głosowanie więcej projektów. Liczymy też na to, że liczba głosujących w drugiej edycji przekroczy 50 tysięcy mieszkańców Mazowsza, w pierwszej edycji BOM zagłosowało 37 880 osób.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.