Budynki przy Broniewskiego czekają na remont

Pruszków

Na osiedlu przy ul. Broniewskiego na remont czekają dwa ostatnie budynki. Kłopot w tym, że znalezienie wykonawcy prac cały czas się wydłuża.

Papiernia, bo tak potocznie nazywane jest osiedle przy ul. Broniewskiego, jest sukcesywnie odnawiana. To efekt starań mieszkańców, którzy niejako wywalczyli odnowienie starych bloków, jak to sami mówią „na krańcu świata”. 

W ostatnich latach Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” wykonało remont budynków na tym osiedlu. Na modernizację czekają już tylko budynki z numerami 1A i1B. Kłopot w tym, że TBS ma problem ze znalezieniem wykonawcy prac. Pierwszy przetarg unieważniono, z powodu braku chętnych. Drugi ogłoszony w październiku ubiegłego roku również zakończył się unieważnieniem. Powód? – Odstąpienie od realizacji zadania w terminie wskazanym w zamówieniu spowodowane jest koniecznością wprowadzenia zmian w jego finansowaniu – czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Dlaczego do tej pory przetarg nie został ogłoszony ponownie? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Zbigniewa Piotrzkowskiego, prezesa TBS „Zieleń Miejska”. – Mamy nowy rok budżetowy, dlatego musimy odnowić porozumienie z miastem Pruszków. To tylko czysta formalność. Procedura jest już na finiszu – przyznaje Zbigniew Piotrzkowski. – Sam przetarg również jest w przygotowaniu – dodaje.

Czy TBS, nauczone doświadczeniem z poprzednich postępowań zdecydował się na tę inwestycję przeznaczyć więcej środków niż pierwotnie zakładano? Okazuje się, że nie. – Kwot nie zwiększyliśmy. I na ten moment tego nie planujemy. Rynek zmienia się z miesiąca na miesiąc. Jeśli oferty będą zbyt wysokie to być może wystapimy o zwiększenie środków. Na ten moment jest jednak zbyt wcześnie, by podejmować takie decyzje. Wszystko zależy od tego jakie kwoty zaproponują firmy – podkreśla Zbigniew Piotrzkowski.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.