Budynek czeka na remont

Pruszków

Wśród wyremontowanych budynków na osiedlu Śródmieście w Pruszkowie uchowało się brzydkie kaczątko. To można najkrócej skwitować całą sprawę. Elewacja budynku przy ul. Bolesława Prusa 68 pozostawia wiele to życzenia.

Mieszkańcy zastanawiają się, czy wygląd budynku ulegnie zmianie. Sąsiednie bloki są zmodernizowane i wyglądają estetycznie. – Jak to jest, że wszystkie budynki na naszym osiedlu są remontowane, a nasz nie. Większość lokatorów czynsze płaci w terminie, w tym jest również kwota na fundusz remontowy – zaznacza jeden z mieszkańców bloku przy Prusa 68. – Nasz budynek przy tych wyremontowanych wygląda jak brzydkie kaczątko. A na pytanie kiedy modernizacja obejmie nasz blok odpowiedzi nie dostaliśmy – dodaje.

Nic nie dzieje się z dnia na dzień. Najpierw trzeba remont zaplanować, a jeszcze wcześniej konieczne jest zgromadzenie odpowiednich środków. – Na remont potrzebne są środki finansowe. Modernizujemy te budynki, które najbardziej tego wymagają, czyli mają przemarznięte ściany, pojawia się zagrzybienie w lokalach. Strona estetyczna to nie wszystko. Przede wszystkim chodzi o mieszkańców i warunki, w których przebywają – wyjaśnia Mirosława Kielak, kierownik administracji osiedla Śródmieście. 

Wiele osób zwraca uwagę na wygląd budynku. Pojawiają się określenia: szpecący, tragiczny, brzydki, które jednoznacznie wskazują, że remont jest konieczny. – Budynek przy ul. Prusa 68 to tzw. budynek kolejowy, który został wybudowany z cegły metodą tradycyjną. Ściany mają grubość 0,5 metra, więc on nie przemarza. Tutaj nie ma również problemów zawilgoceniem. Dlatego nie jest jeszcze wyremontowany. Sukcesywnie uwzględniamy kolejne budynki w naszych planach remontowych – mówi Kielak.

Według zapewnień administracji budynek znajduje się w dobrym stanie technicznym. Kielak: – Ten budynek wcale nie jest zaniedbany. Oprócz elewacji jest tam zrobione wszystko. Wymieniona kanalizacja, pokryty dach, nowa instalacja ciepłej i zimnej wody, wyremontowane klatki schodowe. Tak naprawdę pozostała tylko elewacja. Stan techniczny tego budynku jest dobry.

Niestety kierowniczka administracji nie podaje ani dokładnej, ani nawet wstępnej daty modernizacji tego budynku. Mieszkańcy muszą więc poczekać.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.