Budują parking przy stacji widmo

Region

Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął budowę jedenastego w Warszawie parkingu Parkuj i Jedź przy osiedlu Ursus Niedźwiadek. Miał tam powstać duży węzeł przesiadkowy. Póki, co stacja kolejowa, która ma zostać tam wybudowana istnieje jedynie na wizualizacjach.

Zdaniem ZTM parking ma być gotowy w połowie 2012 roku, okazuje się jednak, że po zakończeniu tej inwestycji kierowcy nie będą mogli przesiąść się do pociągu. Kolejarze nie są w stanie zagwarantować, że do tego czasu powstanie tu nowa stacja kolejowa.

Zbudowanie nowego peronu wymaga przesunięcia torów o kilka metrów, a to wymaga przejęcia przylegających do torowiska działek. Gdy wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu linii kolejowych był gotowy okazało się, że geodeci podzielili ważne dla budowy posesje na mniejsze działki. Teraz PKP na nowo musi przygotować wniosek.

Opóźnienie w budowie nowej stacji kolejowej ma też wpływ na parking. Dopiero, gdy kolejarze rozpoczną swoje prace, miasto będzie mogło wybudować przejścia pod torami od powstającego parkingu. Brak dworca oznacza również mniejsze zainteresowanie ofertą Parkuj i Jedź.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.