Budują drogę do siedziby Mazowsza

Otrębusy

Trwa budowa ciągu dróg Piaseckiego, Poziomki i Malinowej w Otrębusach. Jest już część nowej ścieżki rowerowej i chodnika a wraz z rozpoczęciem wakacji wystartują zasadnicze prace związane z przebudową jezdni.

Ten fragment dróg w Otrębusach najłatwiej określić jako dojazd do Matecznika, ale warto pamiętać, że to także rejon w którym swoją siedzibę ma szkoła i przedszkole. Kompleksowa modernizacja ma więc zapewnić nie tylko wygodny dojazd do Mazowsza, ale także do tych placówek oświatowych. Zniszczona nawierzchnia i dzikie miejsca parkingowe na skraju lasu – wkrótce ma być to tylko wspomnienie.

– Jak widać, prace budowlane bardzo szybko postępują. Fal-Bruk położył asfalt na ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Poziomki i ul. Malinowej. Warto wspomnieć, że wcześniej m.in.: wykonano chodnik wzdłuż ul. Piaseckiego (od szkoły) i dalej wzdłuż ul. Poziomki (do skrzyżowania z ul. Malinową), wykonano konstrukcję ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Piaseckiego, ustawiono krawężniki miejsc parkingowych wzdłuż ul. Malinowej. Do końca tygodnia zostanie wykonana podbudowa pod miejsca parkingowe vis-a-vis Matecznika Mazowsze – wylicza Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Zasadnicze prace związane z przebudową jezdni mają rozpocząć się tuż po ostatnim przed wakacjami dzwonku w szkole przy Piaseckiego. Zakończą się jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Budują drogę do siedziby Mazowsza”

 1. Brawo projektanci pisze:

  Pewnie jak to w Brwinowie od razu pojawi się miliard spowalniaczy. Normalny i cywilizowany świat od tego odchodzi, a nad Wisłą co 20 metrów kolejny spowalniacz.

  • lukas pisze:

   dokładnie, widocznie jest to najlepszy sposób na pranie pieniędzy budżetowych

 2. Grześ pisze:

  Niestety stare słupy energetyczne psują efekt całości…szkoda że cała linia energetyczna nie jest od razu przerabiana…a od tego powinno się zacząć

 3. tutejszy pisze:

  Niech żyje matecznik i mateczka (na własny koszt).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły