Budowa ul. Wolności coraz bliżej

Parzniew

Gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg na budowę ul. Wolności w Parzniewie i połączenie jej z ul. Przyszłości.

Nieco ponad dwa tygodnie temu informowaliśmy na łamach WPR24.pl, że brwinowski urząd otrzymał oferty od trzech firm zainteresowanych tym zadaniem. Propozycje przekraczały co prawda budżet przeznaczony na tę inwestycje, ale w rozmowie z nami burmistrz Arkadiusz Kosiński zapowiedział, że wystąpi do radnych o zgodę na dołożenie brakującej kwoty. Tak też się stało i przetarg został szczęśliwie rozstrzygnięty.

Drugi etap budowy ul. Wolności w Parzniewie przeprowadzi firma Fal Bruk, która wyceniła swoje usługi na prawie 4,5 mln zł. Prawie połowa tej sumy, to dofinansowanie uzyskane przez gminę z Funduszu Dróg Samorządowych.

Inwestycja polegać będzie na połączeniu ulicy Wolności z ul. Przyszłości, czyli drogą powiatową nr 3141W. Wybudowana zostanie jezdnia o szerokości 6 metrów, rondo, chodnik, ciąg pieszo-rowerowy, 60 miejsc parkingowych, zjazdy, kanalizacja, oświetlenie i niezbędna infrastruktura techniczna. Termin zakończenia prac to końcówka listopada tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Budowa ul. Wolności coraz bliżej”

 1. as pisze:

  Panie Burmistrzu Brwinowa, po co Pan mówi, że ulica Wolności jest głównie dla mieszkańców os. Parzniew, skoro do niej nie będzie żadnego dojazdu????? I jeszcze to załatwienie kwestii utwardzenia ul. Młodosci betonowymi zaporami – klasa – są zapory – nie ma tematu… Tak wiem – działka Agromana, działka mieszkańców, działka prywatna, rozjezdzają tiry itd… Proponuje dalej robić dróżki na północ od Brwiniwa – tam idzie najlepiej.

 2. aa pisze:

  Co z tego jak ul. Młodości jest takim stanie jakim jest i nie widać perspektyw na zmianę sytuacji? nie będzie „normalnego” dojazdu od strony Działkowej.

 3. działkowicz pisze:

  brawo! Przynajmniej odciążą Działkową.

 4. parzniewianin pisze:

  Ulica Wolnośći przejmie rolę jaka kiedys pełniła ul.Działkowa. Ruch na niej bedzie bardzo duży. Tiry jeżeli nie będzie zakazu rozjadą 36 Pułku Piechoty L A w tri miga.

 5. Karol pisze:

  Budowanie ślepych ulic to jakaś nowa mowa w GM.Brwinów?

 6. Anonim pisze:

  Weźcie się za ulicę Młodości.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Ulica Młodości to droga prywatna, która należy do spółki Agro-Man a której utrzymanie wzięli na siebie mieszkańcy obydwu Osiedli Twój Parzniew – Miasto Ogród w aktach notarialnych zakupu mieszkań od Agro-Mana.

   • Anonim pisze:

    To trzeba tę ulicę przejąć i doprowadzić do stanu używalności. Jest bardzo ważna dla ruchu w tym rejonie. Wstyd, że coś takiego w gminie istnieje.

    • Marek Sz. pisze:

     Tak. Wstyd dla właścicieli tej drogi. Gmina nie będzie przecież remontować dróg na prywatnych posesjach.

     • Anonim pisze:

      @Marek Sz. proszę się nie ośmieszać, co mieszkańcy Parzniewa mają z podatków, które płacą? Ul. Wolności do której nie ma dojazdu? Pan Burmistrz od dawna obiecuje przejęcie drogi, pokazuje piękne koncepcje, ale jak przychodzi co do czego to pisze, że to droga prywatna.

   • WolF pisze:

    A kto postawił na początku tej ulicy tj. od strony pól betonowe zapory?

   • Anonim pisze:

    Panie Burmistrzu, po co budowa ul. Wolności skoro nie ma dojazdu dla mieszkańców osiedla, dla którego właściwie powstała? Ładnie napisać, że to droga prywatna? A co gmina robi, żeby ją przejąć? Tak Pan chyba mieszkaniom obiecywał na spotkaniach, była ładna koncepcja… Tylko niestety trzeba zapłacić..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły