Budowa trasy S8 trwa w najlepsze

Region

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi rozbudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku od miejscowości Paszków do Radziejowic. Inwestycja została podzielona na dwa zadania – dwa odcinki drogowe. Sprawdzamy czy prace postępują zgodnie z planem.

Zadanie pierwsze dotyczy odcinka trasy katowickiej od Radziejowic do Przeszkody, o łącznej długości ok. 9,9 km. Drugie zadanie to rozbudowa drogi od Przeszkody do Paszkowa – długość 11,6 km. Te dwa fragmenty składają się na brakujący element przebudowanej już wcześniej drogi krajowej nr 8 na terenie naszego regionu. Po zrealizowaniu inwestycji kierowcy będą mogli komfortowo podróżować w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, choć w aglomeracji warszawskiej S8 posłuży raczej jako droga dojazdowa do stolicy, tak jak miało to miejsce do tej pory. 

Kontaktując się z GDDKiA spytaliśmy z jakimi trudnościami wykonawca spotkał się podczas rozbudowania trasy katowickiej. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że podczas wykonywania prac związanych z budową węzła w Nadarzynie napotkano na pozostałości po cmentarzu przykościelnym, o czym już wcześniej informowaliśmy. Jeśli to rzeczywiście jedyne utrudnienia, to inwestycja zdaje się być nie zagrożona. 

Najwcześniej ma być oddany odcinek Przeszkoda-Paszków. Według dokumentów planowana data zakończenia robót to początek października tego roku. Czy termin zostanie dotrzymany? – Na obecnym etapie nie przewidujemy opóźnień w realizacji odcinka Przeszkoda-Paszków – odpowiada  Marta Małęczyńska z GDDKiA. Odcinek między Radziejowicami a Przeszkodą ma być gotowy w połowie lipca przyszłego roku.

Mimo że nie przewiduje się opóźnień, to prace drogowe nieco obniżyły tempo… – Aktualnie w okresie zimowym nastąpiło spowolnienie prac budowlanych ze względu na warunki atmosferyczne. Największy zakres robót w obecnym czasie jest prowadzony w rejonie węzła Nadarzyn, jak i przy rozbiórce pozostałej starej nawierzchni. W okresie wiosennym wykonawca wznowi prace przy wykonywaniu nawierzchni betonowej – mówi Małęczyńska. 

Wkrótce kierowców czekają wielkie zmiany. Wykonawca zamierza wprowadzić nową organizację ruchu, mowa o przeniesieniu ruchu ze starych fragmentów jezdni na nowe. – Obecnie wykonawca jest w trakcie dużej zmiany w tymczasowej organizacji ruchu. Jest to przeniesienie ruchu z pozostałego fragmentu starej nawierzchni na wykonany już fragment nowej nawierzchni betonowej. Wiązać się to może dużymi ale chwilowymi utrudnieniami w ruchu – informuje nas Marta Małęczyńska. I dodaje: – Podobna duża zmiana w tymczasowej organizacji ruchu jest także planowana dla zadania pierwszego, czyli Radziejowice-Przeszkoda, gdzie przełożenie ruchu ze starej drogi na nową nawierzchnię betonową jest planowane w marcu tego roku. Poza tym prace związane z zadaniem pierwszym posuwają się zgodnie z harmonogramem i bez większych problemów.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.