Budowa świetlic trwa

Michałowice

Trwają prace budowlane w Opaczy-Kolonii i Nowej Wsi. W obu miejscowościach powstają zupełnie nowe budynki świetlic.

Na jakim etapie są prace? – Po starej świetlicy w Opaczy-Kolonii, która okazała się zbyt małą na organizowane przez sołectwo spotkania i zajęcia dla mieszkańców, nie ma już śladu. W jej miejscu, na skrzyżowaniu ulic Ryżowej i Bodycha, tuż przy ogródku jordanowskim i boisku powstanie nowy obiekt. Druga świetlica budowana jest w Nowej Wsi, na działce znajdującej się między ulicami: Spacerową, Główną i Heleny, w niedalekim sąsiedztwie placu zabaw oraz miejsca odpoczynku i rekreacji mieszkańców nad Smugiem – informuje michałowicki urząd gminy.

Z obu obiektów mieszkańcy być może będą mogli korzystać już w lipcu. Finisz prac budowlanych zaplanowano na końcówkę czerwca. – Obydwie świetlice będą służyły mieszkańcom jako miejsce do spotkań i zebrań, jak również zaplecze imprez plenerowych na istniejących w pobliżu placów zabaw i terenów rekreacyjnych. Powinny być gotowe do końca czerwca tego roku – zaznaczają urzędnicy.

Świetlice mają nie tylko dobrze służyć, ale też cieszyć oko. – Zaprojektowane świetlice mają nowoczesną formę. Z ich najbardziej eksponowanych stron powstaną zadaszenia nad tarasami. Obydwa obiekty będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Na parterze będą znajdowały się: sala zajęć, kuchnia oraz pomieszczenia stanowiące zaplecze sanitarno-higieniczne, w tym jedna z toalet będzie także dostępna od zewnątrz budynku. Na piętrze obiektów zaprojektowano pomieszczenia techniczne z urządzeniami grzewczymi i wentylacyjnymi – czytamy w komunikacie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.