Budowa S8 ruszy po wakacjach?

Region

Niewykluczone, że prace związane z budową kolejnego odcinka trasy S8 Paszków – Przeszkoda wystartują niedługo po wakacjach. Obecnie GDDKiA oczekuje na wydanie decyzji ZRID.

W ubiegłym roku do użytku oddano odcinek drogi ekspresowej, którym kierowcy mogą dojechać z Opaczy do Wolicy co znacznie pozwoliło odciążyć ruch m.in. na al. Krakowskiej w Raszynie. Ale to nie koniec inwestycji w infrastrukturę drogową w tym rejonie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wybudować brakujący fragment trasy S8, od Radziejowic do Paszkowa, o czym wiadomo już od dawna. Inwestycję podzielono na dwa zadania, pierwsze dotyczy odcinka Radziejowice – Przeszkoda, natomiast drugie Przeszkoda – Paszków.

GDDKiA już w połowie 2015 r. wybrała wykonawcę dla ostatniego z wymienionych odcinków o długości 11,6 km. Jest nim Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Wartość tej inwestycji to ponad 436 mln zł. Obecnie drogowcy czekają na otrzymanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). Wojewoda mazowiecki już na początku lutego wszczął postępowanie w tej sprawie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to niewykluczone, że roboty drogowe rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. – Póki co wszystko procedowane jest przez urząd wojewódzki. Jeżeli otrzymamy decyzję ZRID, to wykonawca natychmiast będzie mógł wejść na plac budowy i rozpocząć realizację inwestycji – mówi nam Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy GDDKiA.

Zadanie to przewiduje przystosowanie drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej, budowę węzłów drogowych: „Siestrzeń”, „Młochów”, „Nadarzyn”, a także wiaduktów, mostów, przejazdów, kładek dla pieszych, chodników itd. W pierwszej kolejności zaplanowano budowę dróg serwisowych, które pozwolą na skomunikowanie okolicznych miejscowości.

Natomiast uzyskanie ZDRID-u dla zadania nr 1 czyli budowy fragmentu Radziejowice – Przeszkoda będzie możliwe najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.