Budowa ronda trwa. Kiedy przywrócą ruch?

Brwinów

Trwa budowa ronda u zbiegu ulic: Biskupickiej, Piłsudskiego i Armii Krajowej w Brwinowie. Efekty prac widać „gołym okiem”. Wykonano już układ drogowy z chodnikami, odwodnieniem i oświetleniem. Sprawdzamy kiedy kierowcy pojadą nowym rondem.

Roboty drogowe we wspomnianym miejscu są w zaawansowanym etapie. Budowa ronda wraz z odcinkiem ul. Biskupickiej (od kościoła do krzyża za ul. Szkolną) powoli zbliża się do końca. Na ten moment umieszczono już w ziemi kable energetyczne średniego i niskiego napięcia, dzięki czemu będzie można zdemontować słup energetyczny stojący w jezdni ronda. Rozbiórka ta pozwoli na zakończenie prac drogowych. Potem wykonawca położy wyrównujące warstwy asfaltu. – Jeśli pogoda pozwoli, pierwsza wyrównująca warstwa asfaltu zostanie ułożona we wtorek 12 listopada, a kolejne w następnych dniach. Po wykonaniu oznakowania poziomego rondo będzie przejezdne – poinformował Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Przypomnijmy, że prace prowadzi Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który wyznaczył termin zakończenia inwestycji na 15 listopada. Czy kierowcy pojadą nowym rondem do tego dnia? – Jeżeli aura na to pozwoli i nie będzie opadów deszczu ani śniegu to chcielibyśmy, aby ruch został przywrócony do 15 listopada. Jednak na części chodnika roboty potrwają nawet do połowy grudnia – mówi Monika Burdon, rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Zatem kluczową rolę w tych ostatnich dnia odegra pogoda.

Wracając do chodnika. Mowa o odcinku przy sklepie Dino. – Prace będą mogły być wykonane dopiero na początku grudnia, tj. po dostawie i uruchomieniu przez PGE nowego kontenerowego transformatora i demontażu transformatora tymczasowego. Po przebudowie transformatora wykonawca ronda dokończy odcinek chodnika w tym miejscu – informuje Kosiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 51

51 odpowiedzi na “Budowa ronda trwa. Kiedy przywrócą ruch?”

 1. Brwinowianin pisze:

  Brwinowianin jest tylko jeden !
  Co do tego ronda to asfalt bedzie zapadac się po bardzo krótkim czasie. Podobnie będzie z chodnikami jeśli będziemy mieć mroźne zimy, wystarczy że grunt zacznie pracować !

 2. ooo pisze:

  czy zrobią miejsca parkingowe na biskupickiej przy agencji opłat?

 3. Anonim pisze:

  czy zrobią miejsca parkingowe na biskupickiej przy agencji opłat?

 4. pawel74787 pisze:

  Do tego pajaca Zaz, jestem rodowitym mieszkańcem Brwinowa z dziada pradziada jak to się mówi więc pokrako społeczeństwa zamknij pysk lepiej, albo daj namiary cwaniaczku to ci wyperswaduje moje zdanie, trollu kolejny jeb..y,

 5. Abadon pisze:

  Poczekamy-zobaczymy . Mam nadzieję że warto jest czekać tyle miesięcy .Czas zweryfikuje poprawność wykonania inwestycji .Kolejny etap to naprawa dróg którym puszczony był „obieg” , Szopena , Żwirki/Wigury itp. które zostały kompletnie rozwalone .

 6. przyjezdna Galicjanka pisze:

  Byłam dziś koło DINO …faktycznie nowe chodniki układane są niedbale . Co do samego ronda ktoś zapalił znicz po środku , nie wiem dlaczego , ktoś tam zginął ?
  Oj nie widać tych milonów , które za to my przecież płacimy, NIE WIDAĆ.

 7. Wilku starszy pisze:

  Ludzie!!! Skończyły mi się tabletki!!! Co robić? Nich ktoś mnie zdzieli deklem w pusty łeb! Bo fantazja mnie ponosi i zara bendem wypociny plodzil!!! A wy czytajta te durnoty gamonie!!!

 8. hehe pisze:

  W tym czasie w Chinach wyłożono 2000 km kwadratowych asfaltu XDDD…

 9. pawel74787 pisze:

  Większość tutaj to widzę że chyba debile i analfabeci, zwłaszcza dsaz, a co do pismaka lbc to nie pieprz gościu głupot, przejeżdżałem w tym tygodniu trzy razy już pod tunelem i ludziska zapiepierdzielają, więc albo okulista albo jesteś jeb…m trollem chamie spod ruskiej granicy, won z Brwinowa jak się nie podoba, nikt cię tutaj nie zapraszał jeb..y ped..e ! To samo do dsaz! Slepoki jeb..e obydwaj,

 10. Brwinowianin pisze:

  Ta inwestycja była wielokrotnie przekładana ponieważ jak pamiętamy w poprzednim przetargu żadna firma nie podjęła się realizacji robót w proponowanej cenie więc wspaniałomyślnie powiększono budżet na ten cel do blisko 5 milionów zł !
  I OK, NIE MAM NIC DO TEGO że ktoś wyżej ceni swoją pracę >? – OK !
  Ale ja się pytam dlaczego przy tak wysokiej cenie nie idzie w parze JAKOŚĆ ?!
  BRWINOWIANIE, zwróćcie uwagę na to że podbudowa z tłucznia praktycznie ma raptem kilka centymetrów ! – I na to zostanie wylany asfalt ? !
  Zwróćcie też uwagę na układany chodnik koło DINO. Praktycznie nie wykonano korytowania, jest układany na istniejącą czarną ziemię + 10 cm podsypki !
  Pytam się Mr.Kosiński, gdzie te miliony ???
  TO JEST BUBEL BUDOWLANY !

  • Monika pisze:

   Brwinowianin, – nie tylko koło DINO, nawet to widać na załączonym obrazku że kładą chodnik bez korytowania i odpowiedniej podbudowy !

   • Roman pisze:

    Aż żal na to patrzeć faktycznie

   • Wilku Starszy pisze:

    Brwinowianin rozmawia sam ze soba pod roznymi nickami.

    • Prawdziwy Wilk Starszy pisze:

     Wilku, milcz podszywie !

     • Wilku Starszy pisze:

      Wez leki i sie uspokoj podszywie.

     • Wilk Starszy Oryginalny pisze:

      Wilk Starszy jest tylko jeden, i jam jest nim !!!
      Dlaczego mnie denerwujecie ?

     • Wilku Starszy pisze:

      Widzisz podszywie, ja nie musze sobie wpisywac w nazwe ze jestem prawdziwy, zeby to bylo widac.
      Ty tak jestes prawdziwy jak z PRLu byla demokracja.

   • Brwinowianin pisze:

    Monika, dziękuję za ten głos wsparcia wśród stadka hejterów …ale domyślam się że są to osoby z tzw. kręgu wsparcia Burmistrza, i nie ważne jest to że ktoś ma racje, ważne jest dla nich żeby tylko hejtować dla zasady 🙂
    Pozdrawiam.

  • Tomek pisze:

   Inzynier sie znalazl spod Grojca z rozdwojeniem jaźni ktory sam sobie odpisuje na swoje wypociny. Chory człowieku lecz się na nogi bo na głowę za późno. Zglaszaj wszystko do prokuratury i CBA jak wszędzie widzisz przekręty. Ale wy tylko potraficie anonimowo pyskowac w necie oszołomy

  • Wilku Starszy pisze:

   Brwinowianin, już z innej okazji ci to pisałem. Po pierwsze to udowodnij, że grubość podbudowy jest taka jak twierdzisz.
   Po drugie, po wykonanym pomiarze powołaj się na obowiązujące normy wykazując, że projektant popełnił błąd w sztuce przewidując za małą grubość podbudowy albo wykonawca kantuje sypiąc mniej niż powinien.

   Domyślam się, że nie wykonasz już punktu pierwszego, bo by się okazało, że to wcale nie jest „kilka centymetrów” i wyszłoby, że jesteś kłamczuszkiem, który rzuca kłamstwo licząc, że coś się przyklei.
   Tym bardziej nie wykonasz punktu drugiego.

   A tak poza konkursem – poza podbudową z kruszywa jeszcze niżej jest wykonywana stabilizacja gruntu.

 11. Anonim pisze:

  Inwestycja prowadzona skandalicznie długo i to w tak ważnym miejscu w mieście. Dodam, że wyłączono z ruchu kluczowy kawałek drogi wojewódzkiej. Wstyd i skandal. Antyprzykład prowadzenia inwestycji drogowej.

  • Guns pisze:

   Nie bądź śmieszny. W momencie podpisania umowy jasno informowano o zakończeniu inwestycji w dniu 15.11.2019 r. – nie ma więc żadnych opóźnień.

   • dsaz pisze:

    czyli mamy uwieżyć, że w tydzień ta cała inwestycja się zakończy? XD Chłopie, tunel ma 3 miesiące opóźnienia i nic się tam nie dzieje całe dnie

    • Guns pisze:

     @dsaz – do zakończenia inwestycji pozostaje jeszcze 8 dni. Według zapewnień (wspomnianych w treści artykułu) przejezdność zostanie uzyskana właśnie tego dnia. Na chwilę obecną wstrzymałbym się z biciem piany.

     Z inwestycją w tunelu zgodzę się w pełni – inwestycja prowadzona jest w sposób skandaliczny i mam nadzieję, że wykonawca zostanie obarczony odpowiednio wysokimi karami finansowymi (nawet uwzględniając różnice pomiędzy dokumentacją a stanem faktycznym).

   • @Guns pisze:

    @Guns Sam jesteś śmieszny. Takie rondo można zrobić w kilka tygodni. Warunek – przetarg musi wygrać firma EFEKT. Ewentualnie wszystko trzeba zapisać w SWIZ i grozić karami umownymi.

    • Guns pisze:

     Nie tylko rondo jest przedmiotem niniejszego zamówienia (a znacznie dłuższy odcinek). Realizacja niniejszej inwestycji to nie tylko same prace budowlane ale również szereg uzgodnień i konieczność koordynacji prac z innymi podmiotami, jak np. dostawca energii elektrycznej (PGE).

  • stary kocur pisze:

   Jak to w zakładzie podległym marszałkowi województwa bywa. Nic nowego.

 12. Ibc pisze:

  A co z tunelem? Miał być zdjęty ruch wahadłowy i nagle pojawił się z powrotem? W tunelu nadal nic się nie dzieje przez całe dnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły