Budowa placu zabaw w Parku Kościuszki

Pruszków

Od jesieni trwa budowa placu zabaw w Pruszkowie. Okoliczni mali mieszkańcy będą musieli poczekać na otwarcie przynajmniej do wiosny.

Trwają prace budowlane na terenie placu zabaw w Parku Kościuszki. Robotnicy zdemontowali urządzenia, elementy małej architektury, nawierzchnię placu zabaw i siłowni oraz alejki. Wykonawcy wywieźli i zutylizowali elementy betonowe i nawierzchni poliuretanowej.

Robotnicy przygotowali podbudowę pod nawierzchnię bezpieczną wraz z obrzeżami. Budowlańcy utworzyli podbudowę z kruszywa łamanego pod nawierzchnię z kostki betonowej. Wykonawcy ułożyli chodniki z kostki betonowej, zamontowali pergole oraz ławki, kosze i stojaki rowerowe. Robotnicy zamontowali na plac dla starszych dzieci z nawierzchnią piaskową urządzenia zabawkowe, takie jak huśtawka sześcioosobowa, dwie trampoliny, piramida linowa ze zjeżdżalnią, piramida linowa z hopkami, trzy bujaki sprężynowe, karuzela słupkowa, bujak łódź i koparka.
Wykonawcy zamontowali na plac integracyjny urządzenia zabawkowe, takie jak huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka wahadłowa, karuzela tarczowa, trzy bujaki sprężynowe, huśtawka ważka dla wózków, huśtawka ważka na leżąco oraz dwie trampoliny.

– Urządzenia, które są zamontowane mają zamontowane konstrukcje, elementy takie jak np. siedziska od huśtawek, liny itp. są oddzielnie przechowywane i będą montowane docelowo przed uruchomieniem placu – informuje Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik wydziału ochrony środowiska urzędu miasta w Pruszkowie. – Pozostałe wyposażenie placów zabaw planowane są do montażu w roku bieżącym jak i nawierzchnie bezpieczne oraz pozostałe elementy małej architektury – dodaje.

Urzędnicy przewidują zakończenie prac do końca kwietnia 2021 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Budowa placu zabaw w Parku Kościuszki”

 1. ala pisze:

  https://youtu.be/TKJ49EVZasE
  W Parku Sokoła były płytki chodnikowe, asfalt, żwirek z żywicą ,kostka teraz bloczki betonowe. Jeszcze nie było ścieżek świecących.
  Bogatemu nikt nie zabroni.

 2. Pruszkowiak pisze:

  Jaki Park Kościuszki? Chyba przy ulicy/liceum Kościuszki. To zawsze był park Sokoła. A ten drugi, duży ze stawami to Potulickich.

 3. Mieszkanka pisze:

  Stary plac zabaw był nudny dla dzieci jak twierdził prezydent to teraz dzieci nie mają placu zabaw wcale🤣🤣🤣

 4. Rzetelnie pisze:

  Hm? to może ten artykuł powinien trochę inaczej brzmieć…. i raczej ton sprostowania przyjąć…. w nagłówku?

  nie tak dawno inny „dziennikarz” Autor artykułu: Anna Zwolińska, 09 października 2020 8:47

  w artykule http://wpr24.pl/budowa-placu-zabaw-w-parku-kosciuszki/

  Teraz pozostaje pytanie kiedy dzieci będą mogły skorzystać z nowego placu zabaw? Pruszkowski magistrat szuka firmy, która ma się zająć stworzeniem nowego placu zabaw. Oferty zainteresowanych firm poznamy 15 października. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę już w pierwszym przetargu, to z nowy plac zabaw będzie niejako gwiazdkowym prezentem (choć oddanym nieco z wyprzedzeniem) od władz miasta dla najmłodszych. Plac zabaw ma być gotowy do 15 grudnia.

  to chyba kogoś fantazja poniosła z datami oddania? bo dzieci prezentu nawet na „wielkanoc” nie dostaną. Czy termin grudniowy Pani Anna otrzymała z UM? skad ta data pojwiła się w artykule?

  • Anna Zwolińska pisze:

   Data w artykule z 9 października to data z dokumentacji przetargowej. Pierwotnie plac zabaw miał być gotowy 15 grudnia. Informacje o przetargu wraz z pierwotnym terminem znajdują się na stronie urzędu.

 5. Mieszkaniec pisze:

  W sprawie remontu w parku Sokoła powinien zadbać prokuratur! Jak można buzyc dobry plac zabawach Pruszkowie w dużo miejscach są gorszych stanach i nie naprawia się! A ten się naprawia bo blisko mieszka zastępca prezydenta miasta.

  • Czytelnik nie z choinki pisze:

   Tak samo jak powiat pruszkowski może na swoich stronach oferować pomoc prawną na Gomulińskiego 4 , która nigdy tam nie istniała:)))) a może ile porad ilu klientów skorzystało?:))) a kasę się wzięło :))))

 6. ... pisze:

  Szkoda tylko, że pracownicy zapominają o oczyszczeniu kół wyjeżdżających pojazdów z budowy, co jest ich obowiązkiem. Ulica Chopina przy placu budowy wygląda jak droga utwardzona a nie asfaltowa. Może dzielna Straż Miejska by się tam pofatygowała.

 7. kasander pisze:

  Taaa… Prace ziemne prowadzone zimą. A za rok reklamacje bo grunt osiądzie a nawierzchnia będzie odspojona i zniszczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły