Budowa obwodnicy wystartuje jeszcze we wrześniu

Grodzisk Maz.

Firma Strabag, która będzie budować zachodnią obwodnicę Grodziska Mazowieckiego zapowiedziała, że pierwsze roboty mają rozpocząć się jeszcze we wrześniu.

Zachodnia obwodnica Grodziska Mazowieckiego to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w naszym regionie. – Wyprowadzenie uciążliwego ruchu tranzytowego z miejskich ulic ma ogromne znaczenie dla ludzi i środowiska. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego od wielu lat oczekiwali tej inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo i poprawi komfort życia – mówi Piotr Laska, dyrektor Dyrekcji Północny Zachód i Centrum firmy Strabag.

Umowa na tę wyczekiwaną inwestycję została podpisana w sierpniu. Teraz pojawia się pytanie kiedy wystartują roboty. Okazuje się, że drogowcy nie zamierzają zbyt długo czekać. – Prace przy realizacji ponad 7-kilometrowego odcinka drogi rozpoczną się w drugiej połowie września 2020 r. i zostaną ukończone pod koniec 2022 roku – podkreślają przedstawiciele wykonawcy.

Przypomnijmy. Obwodnica Grodziska Mazowieckiego powstanie w nowym śladzie drogi wojewódzkiej nr 579 i połączy węzeł Grodzisk Mazowiecki na autostradzie A2 z miejscowością Kałęczyn, gdzie skrzyżuje się ze starym śladem drogi 579. Nowa trasa została zaprojektowana jako jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu o nawierzchni bitumicznej i obustronnym poboczem. W jej ciągu powstaną 3 obiekty mostowe o konstrukcjach monolitycznych, w tym most na rzece Mrowna i wiadukt drogowy nad linią kolejową 447, łączącą stacje Warszawa Zachodnia i Grodzisk Mazowiecki. Inwestycja obejmuje ponadto budowę dróg serwisowych i ścieżek rowerowych oraz 5 skrzyżowań, w tym 3 typu rondo. Na odcinkach o łącznej długości 1,6 kilometra zostaną zamontowane ekrany akustyczne, które zapewnią mieszkańcom okolicznych posesji zabezpieczenie przed hałasem komunikacyjnym. Wartość kontraktu to ponad 145 mln zł brutto.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Budowa obwodnicy wystartuje jeszcze we wrześniu”

 1. ZeneKdoRoboty pisze:

  A Błonie jak zwykle w czarnej du@ie. Niestety włodarzowi tego miasta na tym nie zależy aby wyprowadzić ruch z miasta.

 2. loża@szydercuff pisze:

  Proszę szerokim łukiem omijać Pruszków.

 3. Zbychu pisze:

  Jak na tyle lat wyczekiwania to szału nie ma. Droga jedno jezdniowa i ronda – korki przeniosą się w inne miejsce, ale w centrum miasta powinno być spokojniej.

 4. Jasio pisze:

  A ja się pytam o południową obwodnicę. Jest w ogóle jakiś temat jej budowy?

 5. Pikmen pisze:

  A kiedy w Pruszkowie obwodnica? Ehh. Zachciało im sie centrum tzw. kultury za 80 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły