Budowa o krok, brakuje tylko podpisu

Raszyn

Budowa hali przy ul. Sportowej w Raszynie coraz bliżej. Gmina wybrała już wykonawcę zadania, niebawem strony powinny podpisać umowę.

Raszyn szykuje się do kolejnego ogromnego przedsięwzięcia. Stworzenie bazy sportowej pozwoli lokalnym klubom rozwijać się w komfortowych warunkach. Planowane jest wykonanie sal dla sekcji ciężarów oraz boksu. Również mieszkańcy będą mogli korzystać z wielu zajęć, które będą odbywały się na I piętrze budynku. Niedaleko hali jest basen i boisko, z tyłu park. Obraz prezentuje się niezwykle bajkowo, niczym raj dla miłośników sportu. Brakuje tylko jednego elementu – hali, która ma być gotowa w 2018 roku.

W październiku gmina przystąpiła do poszukiwania wykonawcy zadania, jednak pierwotny termin wydłużono. Wszystko przez dużą liczbę pytań ze strony firm. Kolejne tygodnie to dokładne analizowanie złożonych ofert, których w sumie do urzędu wpłynęło siedem. Budową hali zajmie się firma Bazola Polska. Jej oferta opiewa ma blisko 17 mln zł, a zadanie ma zostać zrealizowane do 19 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Pozostało postawić tylko kropkę nad „i”. Ostatnim akcentem będzie podpisanie umowy z wykonawcą. – W tej chwili zamknięto procedurę przetargową, w której wyłoniono wykonawcę zadania. Trwa przygotowywanie dokumentacji przed podpisaniem umowy. Mówimy o ogromnym przedsięwzięciu, więc w tym przypadku inwestycja będzie etapowana – podaje nam Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

Wydaje się, że podpisanie umowy najpóźniej nastąpi na początku grudnia. Władze gminy liczą na szybki start prac, co podkreślał kilka tygodni temu zastępca wójta Raszyna. – Jeszcze w tym roku planujemy rozpoczęcie pierwszych prac – mówił Michał Kucharski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.