Budowa komisariatu idzie zgodnie z planem

Raszyn

Funkcjonariusze z Raszyna w przyszłym roku będą pracować w nowej siedzibie. Roboty budowane idą pełną parą.

Warto zaznaczyć, że plany rozbudowy komisariatu w Raszynie pojawiły się aż osiem lat temu. Inwestycja na kilka lat trafiła jednak do szuflady. Pod koniec 2016 r. przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji zapowiedzieli, że budowa nowego komisariatu dojdzie do skutku. Dziś prace na budowie idą pełną parą. – Obecnie zalewamy strop parteru. A wszystkie przewidziane w harmonogramie prace idą zgodnie z planem – poinformował nas asp. sztab. Witold Pudło z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Inwestycja zakończy się w przyszłym roku – dodaje. 

Jak będzie wyglądał nowy komisariat w Raszynie? Obiekt będzie miał dwie kondygnacje i kształt litery „L”. Dodatkowo obok powstanie nowy garaż na cztery samochody. W budynku komisariatu znajdą się m.in. pokój przesłuchań zatrzymanych, pokój przesłuchań świadków i ofiar, magazyn broni, dwie sale odpraw, dyżurka, recepcja oraz pokoje biurowe. – Inwestycja zakończy się w przyszłym roku – dodaje asp. sztab. Pudło.

Rozbudowa komendy nie utrudnia pracy policjantom. – Roboty nie obejmują starego komisariatu, obok powstaje odrębna konstrukcja nowego budynku. Policjanci  nie odczuwają utrudnień – dodaje funkcjonariusz z pruszkowskiej komendy

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.