Budowa idzie zgodnie z planem

Piastów

Budowa domów komunalnych w Piastowie idzie zgodnie z planem. Piastowscy włodarze zapowiadają, że w planach mają kolejne inwestycje tego typu.

Domy komunalne w Piastowie powstają u zbiegu ulic Żbikowskiej i Sułkowskiego. To kompleks trzech budynków komunalnych, w których znajdzie się 37 mieszkań. Prace budowlane wystartowały w marcu ubiegłego roku. Ich finał zaplanowano na koniec czerwca tego roku. Jak idą roboty? – Mieliśmy małe zastrzeżenia odo tempa pracy, ale mówimy tu o lecie ubiegłego roku. Naszym zdaniem wykonawca zmarnował trochę czasu, ale teraz czekamy już tylko na zakończenie prac w wyznaczonym terminie – mówi nam Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Dziś jeszcze nie wiadomo, jak będą wyglądać kryteria przydziału mieszkań w nowych budynkach. Pewne jest, że nowe lokale zostaną przydzielone nie tylko osobom oczekującym na przydział mieszkania. Kilka mieszkań otrzymają ci, którzy już dziś mieszkają w zasobach komunalnych. – Jeśli chodzi o mieszkańców naszych zasobów, na nowe mieszkania będą mogły liczyć takie osoby, które przez cały okres obowiązywania umowy z miastem nie sprawiają kłopotów. Te mieszkania będą miałaby taki standard, który wymaga pewnej kultury użytkowania – zaznacza Szuplewski. 

Piastowski włodarz podkreśla, że po zakończeniu inwestycji realizowanej przy ul. Sułkowskiego miasto rozpocznie prace nad przygotowaniami do budowy kolejnych domów komunalnych, które mają powstać przy ul. Dworcowej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.