Budowa hali wymusiła przeprowadzkę klubu

Raszyn

Budowa wielofunkcyjnej hali przy ul. Sportowej w Raszynie wiąże się z reorganizacją funkcjonowania KS Raszyn. Klub musiał „wyprowadzić” się ze stadionu im. Kazimierza Jedynaka.

Raszyn rozpoczął kolejną dużą inwestycję. Przy ul. Sportowej ruszyła budowa wielofunkcyjnej hali, która ma służyć mieszkańcom oraz klubom sportowym. Obiekt powinien być gotowy w 2018 roku. – Wykonawca rozpoczął prace 19 grudnia. Po wprowadzeniu na budowę rozpoczął niezbędne prace wyburzeniowe oraz przygotowanie terenu pod budowę hali sportowej – podaje Michał Kucharski, zastępca wójta Raszyna.

Niektórzy snują obawy, że prace może wstrzymać mróz. Raszyńscy włodarze liczą na pozytywny rozwój inwestycji i zakończenie jej w terminie. – Przy używanej obecnie technologii jedynie siarczyste mrozy mogą zatrzymać postęp prac przy budowie hali sportowej. Mamy nadzieję, że wykonawca wykaże się determinacją i zakończy prace w terminie. Ale to jeszcze daleka droga i dużo pracy do wykonania dla każdej ze stron – wyjaśnia zastępca wójta Raszyna.
 
Budowa hali przy ul. Sportowej zmusiła do przeprowadzki klub KS Raszyn. Piłkarze nie będą mogli rozgrywać spotkań na murawie stadionu im. Kazimierza Jedynaka. – KS Raszyn, który mieścił się w przysłowiowym „zielonym domku” na stadionie im. Kazimierza Jedynaka został do momentu wybudowania hali sportowej przeniesiony na teren Szkoły Podstawowej im. Cypriana Godebskiego w Raszynie, wejście od strony skate parku. W chwili obecnej trwają uzgodnienia odnośnie boiska, na którym klub mógłby rozgrywać swoje mecze. Dysponujemy dwoma boiskami   do treningów: Orlik oraz boiskiem wielofunkcyjnym Wronik – tłumaczy Kucharski. – Czwarta liga ma swoje ściśle określone warunki rozgrywek, takie jak: boisko pełnowymiarowe, zabezpieczenia i inne, dlatego mamy już pewne pomysły i ustalenia, ale jest jeszcze za wcześnie by móc informować o ostatecznej decyzji – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.