Budowa czterech skwerów i rewitalizacja parku

Michałowice

Urząd Gminy Michałowice ogłosił przetarg na założenie czterech skwerów – w Pęcicach, Pęcicach Małych, Michałowicach Wsi oraz w Komorowie – oraz rewitalizację parku w Regułach. Jakie zmiany się szykują?

Gmina Michałowice otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019” na realizację projektów pn. „Założenie skwerów z miejscem na relaks przy ul. Błękitnej i Borowskiego w Michałowicach Wsi, przy ul. Brzozowej w Pęcicach Małych, przy ul. Konwaliowej w Pęcicach, przy ul. Turystycznej w Komorowie Wsi i rewitalizacja parku w Regułach”.

Przetarg został podzielony na pięć części, każda z nich dotyczy terenu zielone, o którym wspominaliśmy wyżej. Co się zmieni? Zakres prac obejmuje zakup, transport i posadzenie drzew, bylin, traw, krzewów i roślin ozdobnych we wskazanych miejscach na terenie gminy. Prace realizacyjne powinny być wykonywane z użyciem materiałów o odpowiednim standardzie. Co więcej, na nasadzenia wieloletnie wykonawca udzieli gwarancji do końca grudnia 2020 roku.

Jakie rośliny zostaną posadzone? Ich dokładny spis znajdziecie tutaj.

Prace zostaną wykonane w bardzo szybkim tempie, bo maksymalny czas na realizację tego zadania określono do 25 października tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.