Brydżyści z Powiatu Pruszkowskiego podbili Mazowsze

Reprezentacja pruszkowskich brydżystów może pochwalić się ogromnym sukcesem w Mistrzostwach Polski Powiatów w Brydżu Sportowym 2009. W kategorii ogólnopolskiej zajęli szóstą pozycję, natomiast w województwie mazowieckim okazali się niepokonani zdobywając pierwsze miejsce.

We wtorek 29 czerwca, podczas Sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego kapitan pruszkowskiej drużyny brydżowej przekazał wywalczony w zawodach puchar Elżbiecie Smolińskiej, Staroście Pruszkowskiemu. Nagroda została ufundowana przez Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Mistrzostwa Polski Powiatów zostały zorganizowane przez Polski Związek Brydża Sportowego i Związek Powiatów Polskich z okazji jubileuszu dziesięciolecia istnienia powiatów. Rozgrywki zostały zorganizowane za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. W zawodach wzięły udział reprezentacje powołane przez starostów poszczególnych powiatów. W sumie w zawodach udział wzięły 464 pary grające w 121 ośrodkach, głównie zorganizowanych w salach komputerowych szkół znajdujących się na terenie powiatów.

W reprezentacji powiatu pruszkowskiego znaleźli się zawodnicy z dużym dorobkiem sportowym. W skład drużyny weszli: Katarzyna Paluchowska, Tomasz Paluchowski, Krystyna Puczyńska, Kazimierz Puczyński, Mariusz Puczyński, Tomasz Puczyński, Włodzimierz Rutkowski i Bogdan Szulejewski. Reprezentacja pod wodzą Kazimierza Puczyńskiego, wieloletniego działacza PZBS, zajęła szóste miejsce w kategorii ogólnopolskiej. Natomiast w województwie mazowieckim okazali się najlepsi i zajęli pierwsze miejsce.

Rozgrywki zostały prowadzone za pośrednictwem platformy internetowej. Zawodnicy podkreślali, że była to bardzo interesująca forma zawodów. W maju przyszłego roku Związek Powiatów Polskich chce w podobnej formule zorganizować turniej reprezentacji narodowych drużyn z całej Europy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.