Brwinowski tunel: jest drugi przetarg

Region

Zarządca drogi przebiegającej pod torami w Brwinowie ogłosił kolejny przetarg na remont nawierzchni. Poprzedni został unieważniony ze względu na brak ofert.

Z kilku stron do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich płyną apele o wyremontowanie dziurawego odcinka drogi, która łączy dwie strony Brwinowa. W tym miejscu już 1 sierpnia przejadą kolarze uczestniczący w Tour de Pologne. Cała światowa czołówka może napotkać na spore przeszkody. W niedzielę informowaliśmy o unieważnionym przetargu na remont nawierzchni pod torami kolejowymi. Powodem był brak ofert. MZDW liczy, że chętni się znajdą, gdyż ogłosił kolejny przetarg. Najprawdopodobniej nic to już jednak nie zmieni.

– Przetarg ma być rozstrzygnięty pod koniec lipca. Prace remontowe to kwestia dwóch, trzech dni, ale i tak będzie już za mało czasu – powiedziała nam Monika Burdon, rzecznik MZDW, którą zaskoczyła informacja z naszej strony o terminie Tour de Pologne.

Dobrej myśli jest Lech Piasecki, odpowiedzialny za przebieg trasy wyścigu. – Rozmawiałem z zarządcą drogi. Obiecali mi, że te dziury załatają. Myślę, że to zrobią, bo zawsze TdP cieszył się dużą sympatią i z takimi sprawami nigdy nie było problemów – przyznał.

Kolarze będą jechać z Sochaczewa do Warszawy. Tego odcinka drogi nie da się ominąć, gdyż to jedyna przeprawa przez tory w Brwinowie. Wiadomo jedynie, że będzie zmieniona trasa za rondem. Zawodnicy pierwotnie mieli skręcić w ul. Pszczelińską i dojechać do trasy 719. Pojadą jednak prosto ul. Wilsona. – To droga powiatowa, która jest w lepszym stanie – przyznał Piasecki.

Dziury to największy problem dla kolarzy. – Najechanie na dziurę grozi wypadkiem. Może nawet złamać się koło – ostrzega Piasecki, który w przeszłości był zawodnikiem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.