Brwinów: Strefa płatnego parkowania na rynku

Region

Zastawione chodniki, rozjeżdżone trawniki i brak miejsc parkingowych to problem, który dotyka wiele miast w Polsce. Rozwiązaniem jest m.in. wprowadzenie stref płatnego parkowania. Parkometry mają pojawić się również w Brwinowie.

W Grodzisku Mazowieckim parkometry zostały ustawione już kilka lat temu. Do wprowadzenia płatnych stref parkowania przygotowuje się też Pruszków. Również burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński chce, by parkometry pojawiły się na rynku w centrum miasta.

Wielu mieszkańców Brwinowa narzeka, że miejsca parkingowe w pobliżu rynku są zajmowane przez samochody osób dojeżdżających do pracy pociągami. W efekcie pojazdy blokują miejsca przeznaczone dla klientów punktów usługowych przez długie godziny. To jednak nie jest jedyny problem. Samochody często są zostawiane na trawnikach, chodnikach, a nawet na przejściach dla pieszych.

Burmistrz Kosiński chce wprowadzić strefę płatnego parkowania na brwinowskim rynku. Zgodnie z założeniami za zostawienie samochodu w godz. 8.00– 18.00  w dni powszednie oraz 6.00–14.00 w soboty kierowcy musieliby zapłacić. Za pierwsza godzinę opłata miałby być symboliczna – poniżej 1 zł. Za każdą kolejną godzinę należałoby zapłacić około 3 zł.

Zdaniem burmistrza parkometry zapewniłyby rotację samochodów, umożliwiając tym samym parkowanie osobom, które przyjeżdżają na zakupy czy do kościoła. Natomiast mieszkańcy, którzy rano zostawiają swoje pojazdy na brwinowskim rynku najprawdopodobniej zdecydowaliby się przenieść na bezpłatny parking przy cmentarzu lub parking P&R przy ul. Grodziskiej.

Jednak zanim parkometry zostaną ustawione, wprowadzenie strefy płatnego parkowania musi zaakceptować Rada Miejska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.