Brwinów z dofinansowaniem na plac zabaw

Brwinów

Gmina Brwinów otrzymała zastrzyk gotówki na realizację kolejnej inwestycji. Chodzi o 100 tys. zł na budowę placu zabaw przy ul. Grodziskiej.

Brwinowski magistrat uznał, że plac zabaw przy ul. Grodziskiej wymaga interwencji. Stan zabawek budził wiele wątpliwości, teren również wymagał poprawy. Zaprojektowano nowy plac zabaw, w którym nie zabraknie atrakcji. Przy Grodziskiej pojawi się skałka wspinaczkowa, drabinki, siłownia zewnętrzna, deskorolki na uwięzi, karuzela czy też piaskownica owalna.

Tyle w teorii. Trzeba była rozpocząć ścieżkę wcielania projektu w życie. W lutym brwinowski magistrat zrobił kolejny krok na drodze do budowy nowego placu zabaw, ale pojawiły się problemy. W postępowaniu przetargowym do urzędu złożono dziesięć ofert, jednak dziewięć odrzucono a ta, która pozostała przekraczała możliwości finansowe gminy. – Na początku kwietnia rozstrzygnęliśmy drugi przetarg na budowę tego placu zabaw a 19 kwietnia podpisaliśmy umowę z wybranym wykonawcą. Wkrótce ruszą prace budowlane, które powinny zostać zakończone w czerwcu – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Tym samym można przystępować do realizacji zadania i czekać na jego efekty. Powodów do zadowolenia jest więcej. – Otrzymaliśmy dofinansowanie 100 tys. zł na budowę placu zabaw przy ul. Grodziskiej w Brwinowie z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego na 2016 rok – podaje Kosiński.

Na pewno środki zewnętrze okażą się ważnym wsparciem dla gminy. Realizacja całego zadania ma kosztować prawie 339 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.