Brwinów przed komunikacyjnym wyborem

Brwinów

Od nowego roku zwiększy się liczba linii autobusowych na terenie gminy Brwinów. Urząd musi wyłonić przewoźnika, który będzie odpowiadał za transport. W postępowaniu przetargowym złożono dwie oferty.

Mieszkańcy Brwinowa bez problemu dotrą do Błonia czy Pruszkowa. Pojawią się linie obsługujące trasy: Brwinów Runek-Rokitno-Błonie PKP, Brwinów Rynek-Milęcin-Błonie PKP, Brwinów Rynek-Rokitno-Brwinów Rynek czy Moszna–Domaniew–Pruszków Waryńskiego–Parzniew św. Jerzego–Moszna. Lepsze połączenie z centrum Brwinowa zyskają Otrębusy i Kanie. Z kolei linia Brwinów-Zółwin będzie prowadziła przez Podkowę Leśną do Owczarni. Komunikacja obejmuje również kursy szkolne.

Z pewnością zwiększona liczba połączeń cieszy mieszkańców. Podstawową kwestią jest wyłonienie przewoźnika, który będzie obsługiwał trasy. Gmina ogłosiła postępowanie przetargowe, w którym do urzędu wpłynęły dwie oferty. Wychodzi na to, że mieszkańcy będą korzystali z autobusów marki Mercedes bądź ZAZ. – Doskonale znamy firmy, które złożyły swoje oferty w postępowaniu i wiemy, czego się pod nich spodziewać. PKS Grodzisk obsługiwał naszą komunikację w latach 2013-2014, a obecnie zadanie wykonuje PKS Tarnobrzeg. Analizujemy oferty pod kątem ich kompletności – przedstawia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że jedna w firm w przygotowanej ofercie w większości umieściła pojazdy wyprodukowane w 2016 roku. Z kolei druga przedstawiła nieco starsze, liczące nawet siedem lat. – Obie spełniły podstawowe warunki. Zachowane zostały zarówno normy wiekowe, spalania jak i techniczne – zapewnia brwinowski włodarz.

Brwinów ma już doświadczenie w komunikacji, którą zajmuje się od 2012 roku. Dzięki temu gmina jest w stanie przygotować odpowiednie kryteria i ustrzec się przed ewentualnymi wpadkami. –  Przez pięć lat wypracowaliśmy procedury, które pozwalają na sprawne funkcjonowanie komunikacji. Nie ma obaw, że w przypadku awarii pojazdu kurs się nie odbędzie. Wykonawca jest zobowiązany podstawić rezerwowy autobus. Przewidziane są kary za niepunktualność. Podkreśliliśmy konieczność wyposażenia pojazdów w klimatyzację – wyjaśnia Kosiński.

Umowa z przewoźnikiem zostanie zawarta na okres trzech lat.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.