Brwinów miastem z klimatem

Brwinów

Miasto zostało laureatem konkursu „Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany projekt". Brwinów zajął II miejsce w konkursie krajowym.

Konkurs „Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany projekt” organizowane jest przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

– Ideą konkursu „Miasto z klimatem” było docenienie i promowanie działań samorządów, które realizują inwestycje infrastrukturalne z uwzględnieniem aspektu troski o środowisko. W konkursie oceniane były inwestycje zrealizowane w obszarach rozwoju błękitnej i zielonej infrastruktury, zrównoważonego transportu, gospodarki w obiegu zamkniętym i zrównoważonego budownictwa – podsumował Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska.

Komisja dokonała oceny na podstawie danych utworzonych przez Główny Urząd Statystyczny i Inspekcję Ochrony Środowiska oraz informacji uzyskanych od miast biorących udział w konkursie.

Brwinów zajął II miejsce w konkursie w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. Jury konkursu doceniło zrealizowane przez gminę inwestycje prowadzone na rzecz ochrony środowiska, między innymi system dróg rowerowych oraz energooszczędną halę sportową.

Gmina Brwinów zainwestowała w rozwój ścieżek rowerowych. Na jej obszarze znajduje się prawie 26 km ścieżek dla rowerzystów. Stanowią one bezpieczny a przede wszystkim ekologiczny dojazd dla mieszkańców i turystów.

Gmina zainwestowała również w budowę energooszczędnych obiektów sportowych. Hala sportowa w Brwinowie jest obiektem nastawionym na minimalizację strat ciepła dążącym do najpełniejszego wykorzystania biernych zysków energetycznych.

W poniedziałek 9 listopada 2020 roku Minister Klimatu i Środowiska wręczył nagrody laureatom konkursu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Brwinów miastem z klimatem”

 1. przyjezdnyBurmistrzKosiński pisze:

  miasto z klimatem brudnych i dziurawych dróg ?
  Dziękujemy panie Kosiński za pijar , dobre i tyle!
  To tak trochę jak dekorowanie gówna papierkiem

 2. Karol pisze:

  Jeszcze opłaty klimatycznej się doczekamy.😁

 3. stary kocur pisze:

  I bardzo dobrze.

 4. Klimat pisze:

  w Brwinowie w sezonie grzewczym pozostawia wiele do życzenia …… Wieczorem lepiej nie wystawiać nosa bez maski p/gaz.

  • Guns pisze:

   Ale za to odpowiadają już sami ludzie chociaż uważam, że SM powinna zostać wyposażona w urządzenie do pomiaru smogu i karać trucicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły