Brudno przy stacji WKD w Otrębusach

Region

W lasku przy stacji WKD w Otrębusach notorycznie zalegają sterty śmieci. Proponujemy urzędnikom postawienie więcej koszy, ale, według nich, to tylko pogorszy sytuację.

Od pana Rafała otrzymaliśmy zdjęcia pokazujące fatalną sytuację w pobliżu stacji w Otrębusach. Na jednej z fotografii widać stertę butelek, a na drugiej złamane młode drzewko. – W to miejsce przychodzą pijaki i gromadzą śmieci. W kilku miejscach lasku widać podobne sterty butelek – zrelacjonował nam pan Rafał.

Jak się jednak okazuje, to jest większy problem. – Tam stały nasze betonowe pojemniki, ale wielu mieszkańców idąc rano do kolejki zostawiało przy nich swoje domowe odpady. To powodowało, że tuż po porannym opróżnieniu kosza na śmieci, ten zapełniał się w błyskawiczny sposób – powiedziała Edyta Osmańska-Jakóbik, kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Brwinów. – Powiem więcej, gdybyśmy dostawili kosze, to pojawiłoby się jeszcze więcej śmieci – dodała.

Urzędniczka problem widzi w zachowaniu mieszkańców. W gminie funkcjonuje darmowy odbiór odpadów wielkogabarytowych, a takie również trafiają do lasku koło „wukadki”. Wywóz pralek, czy lodówek można zgłaszać pod numerem 22 738 25 91. W to samo miejsce należy zgłaszać chęć uczestniczenia w programie selekcji odpadów. Mieszkańcy za darmo mogą otrzymywać co miesiąc cztery worki w różnych kolorach.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.