Brak wody przez budowę skrzyżowania

Region

Blisko trzydniowy brak wody w Michałowicach, Piastowie i Pruszkowie związany jest z pracami przy budowie węzła Łopuszańska.

Jak podaje TVN Warszawa kolejne wyłączenie wody w naszym rejonie wiąże się z jedną z największych inwestycji drogowych w stolicy. Kilka miesięcy temu magistrala przy Jerozolimskich również została zamknięta z powodu budowy.

Mieszkańcy skarżą się, że odcięcie wody przy 30-topniowych upałach to jakaś paranoja. Drogowcy podkreślają jednak, że odłączenie magistrali to konieczność. Bartosz Milarczyk z MPWiK zaznacza, że przedsiębiorstwo nie miało innego wyjścia i zawór trzeba było zakręcić. Należy wyciąć kawałek wodociągu, który blokuje budowę węzła Łopuszańska. Drogowcy mieli, więc do wyboru odłączenie wody lub opóźnienie budowy.

Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zaznacza, że warto pracować intensywniej, jeśli pogoda na to pozwala. Drogowcy liczą na to, że również sierpień będzie słoneczny i suchy. Deszcz byłby bardzo uciążliwy dla robotników, mógłby nawet doprowadzić do przerwania prac. A co za tym idzie do opóźnień.

Woda w kranach powinna pojawić się w kranach już w piątek. Do tego czasu mieszkańcy muszą zmagać się z niskim ciśnieniem lub całkowitym brakiem wody.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.