Bonifikata na wykup mieszkań komunalnych do analizy

Region

„W tym roku zostanie zmniejszona (do 40%) bonifikata na wykup mieszkań komunalnych, będących własnością gminy Pruszków. Osoby, które chcą skorzystać z aktualnej bonifikaty (75%) powinny się pośpieszyć” – taka informacja znalazła się na blogu pruszkowskiego radnego Jarosława Olszaka.

Urząd miejski nie potwierdza tej informacji. Jak poinformował nas wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Królikowski, urząd wraz z radą będą analizować sytuację dotyczącą bonifikat na wykup mieszkań komunalnych.

– Zgodnie z przyjętym przez radę w ubiegłym roku „Programem gospodarowania zasobami lokalowymi i mieszkaniowym zasobem gminy na lata 2010 – 2020”, przewidziane jest wprowadzenie nowej jednolitej stawki bonifikaty. Będzie ją musiała uchwalić rada miejska. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze ani kiedy to nastąpi, ani jaka to będzie stawka. – Aktualnie jest to wyłącznie etap dyskusji – mówi wiceprezydent Królikowski.

Podkreśla, że analizę stawek bonifikaty trzeba przeprowadzić. Obecnie obowiązująca stawka 75 proc. bonifikaty wydaje się bowiem bardzo wysoka. Oznacza to, że lokator wykupuje mieszkanie za 25 proc. jego wartości, które następnie może sprzedać za 100 proc. wartości rynkowej. – Chcemy poznać, jakie są opinie radnych na ten temat – dodaje wiceprezydent. – Jednak to wstępny etap, wynikający z delegacji „Programu gospodarowania zasobami lokalowymi i mieszkaniowym zasobem gminy na lata 2010 – 2020”. O żadnych terminach i stawkach nie można na razie mówić.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.