Boisko treningowe Znicza nareszcie gotowe

Region

Wykonawca zdążył na czas i przesunął barierki oddzielające boisko od trybuny. Od dziś boisko treningowe Znicza jest gotowe do użytku.

O sprawie napisaliśmy tutaj. Gotowe boiska treningowe Znicza nie mogły zostać ostatecznie odebrane, bo większe z nich nie spełniało norm UEFA przewidzianych dla boisk treningowych w centrach pobytowych na Euro 2012 (Pruszków stara się o uzyskanie statusu centrum pobytowego dla piłkarzy, którzy będą podczas Euro 2012 grać w Warszawie).

Chodziło o to, że wykonawca, firma Polcourt, ustawiła barierki oddzielające boisko od trybuny zbyt blisko płyty boiska. Przez to przy wymaganych wymiarach boiska (105 x 68 m) odległość barierek od linii bocznej była mniejsza niż wymagane przepisami 3m. Można było przesunąć płytę boiska, ale wtedy znalazłaby się ona za blisko mniejszego. Zwężenie placu gry również nie wchodziło w grę, bo wówczas nie spełniałoby ono wymagań UEFA. Pozostawało przesunięcie barierek w kierunku trybuny. Miasto wyznaczyło wykonawcy ostateczny termin na dokonanie tej poprawki na 21 września.

Sprawdziliśmy – barierki są przesunięte. A płyta boiska została poszerzona o blisko 1m  murawy. Wykonawca zdążył, więc w terminie. Obecnie boisko może zostać odebrane przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.