Boisko z prawdziwego zdarzenia

Pruszków

Przy Szkole Podstawowej nr 9 w Pruszkowie pojawi się nowe boisko sportowe. Wszystko dzięki... mieszkańcom.

Stare asfaltowe boisko jest już mocno wysłużone. Każdy upadek na takiej nawierzchni to gwarancja zdartego kolana. Dlatego boisko przy „dziewiątce” przejdzie generalny remont.

Zamiast asfaltu pojawi się nawierzchnia z poliuretanu. Będzie tu można grać w piłkę nożną i piłkę ręczną. A do koszykówki zostaną wytyczone aż dwa pola do gry.

Wykonawca w pierwszej kolejności będzie musiał przygotować dokumentację projektową. To oznacza, że roboty budowlane wystartują w maju lub nawet w czerwcu. Boisko ma być gotowe do 28 września.

Pomysł wybudowania boiska wyszedł od mieszkańców. To oni zgłosili go do budżetu obywatelskiego. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę i zebrał ponad 1500 głosów. To ponad trzy razy więcej od pozostałych trzech pomysłów zgłoszonych na Żbikowie. Co odpadło? Street workout, siłownia plenerowa i miejsce do grillowania. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.