Boisko przy „dwójce” oddane

Pruszków

Do dyspozycji mieszkańców Pruszkowa oddano boisko przy podstawówce nr 2. Inwestycję zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego 2017.

– Boisko o wymiarach 35,5 m długości, 20 m szerokości z nawierzchnią z trawy syntetycznej  łączy w sobie funkcje boiska do mini piłki nożnej, tenisa oraz siatkówki. Na boisku został zainstalowany stały i demontowalny sprzęt sportowy oraz piłkochwyty w strefach za bramkowych – informuje pruszkowski magistrat.

Mieszkańcy mogą korzystać z boiska każdego dnia do godz. 18.00. Dłużej będzie można pograć w piłkę nożną w okresie wiosenno-letnim, bowiem obiekt będzie czynny do 20.00.

Jak wspomnieliśmy w zajawce pomysł wybudowania boiska zrodził się podczas budżetu obywatelskiego na ten rok. Oznacza to, że sami mieszkańcy zdecydowali o zrealizowaniu tej inwestycji. Nie obyło się też bez kłopotów. Miasto musiało trzykrotnie ogłaszać przetarg na boisko.

Koszt inwestycji to niemal 170 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.