Boiska na Żbikowie nie będzie

Pruszków

W ramach budżetu obywatelskiego na terenie dzielnicy Żbików miało postać boisko sportowe. Miasto musiało jednak zrezygnować z tego pomysłu. Czy na terenie dzielnicy powstanie coś zamiast boiska?

Budżet obywatelski to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą samodzielnie zgłaszać pomysły do realizacji i, co najważniejsze, samodzielnie decydować o tym który z nich zostanie zrealizowany. W ramach budżetu obywatelskiego 2017 r. mieszkańcy pruszkowskiej dzielnicy Żbików zgłosili wiele pomysłów. Jednym z nich było stworzenie boiska na ternie przy ul. Lisieckiego. I to właśnie ten pomysł wybrali mieszkańcy.

Niestety na Żbikowie boiska nie będzie. Miasto odstąpiło bowiem od realizacja tego pomysłu. Jakie są przyczyny tej decyzji? – Problemem są tu warunki gruntowe. Zleciliśmy wykonanie badań i okazało się, że aby wybudować boisko musielibyśmy wymienić tu ziemię i nieco podnieść teren. To zaburzyłoby układ okolicznego terenu. Co więcej koszt tego przedsięwzięcia byłby ogromy – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Czy to oznacza, że mieszkańcy Żbikowa nie będą mieli miejsca do uprawiania sportu? – Nic podobnego. Na terenie Gąsina powstaje boisko wielofunkcyjne, które na dobrą sprawę jest oddalone o około 300 metrów od ul. Lisieckiego. Na terenie Żbikowa myślimy natomiast o stworzeniu niewielkiego skweru  – zaznacza Landowski. – Konsultowaliśmy się z pomysłodawcą projektu na boisko oraz mieszkańcami. Wszyscy wyrazili zgodę na stworzenie skweru na terenie dzielnicy – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.