Bogaty plan inwestycyjny Piastowa

Piastów

Władze Piastowa mają już gotowy projekt budżetu na przyszły rok. W planie finansowym znalazła się również długa lista inwestycji do zrealizowania. Jesteście ciekawi jakich?

Piastów to kolejna z gmin, które opublikowały na swoich stronach plan finansowy na przyszły rok. Przyszłoroczne dochody miasta oszacowano na kwotę prawie 108 mln zł, wydatki zaś mają opiewać na 134 mln zł.  To oznacza, że w miejskiej kasie pojawi się deficyt w wysokości aż 26 mln zł, który piastowscy włodarze chcą sfinansować przychodami z emisji papierów wartościowych.

Na inwestycje gmina wyda łączne prawie 42 mln zł. Najwięcej bo aż 4,5 mln zł pochłonie budowa nowej filii przychodni SPZOZ „Piastun”. Kolejną ważna pozycją jest modernizacja Willi Milera, na  którą władze Piastowa chcą przeznaczyć 1,6 mln zł. W przyszłym roku ma zostać również rozbudowane Przedszkole Miejskie nr 4 przy ul. Żbikowskiej. Koszt inwestycji oszacowano na przeszło 2 mln zł.

Na liście zadań do realizacji nie mogło zabraknąć inwestycji z zakresu budowy kanalizacji, wodociągów i dróg. I tak nowe kanały sanitarne zostaną wybudowane w ulicach: Barcewicza, Norwida, Kossaka (od Malczewskiego do Axentowicza), Kujawskiej (od Hallera do Wojska Polskiego). Natomiast nowe wodociągi pojawią się m.in. w ul. Leśmiana, Kujawskiej, Kossaka i Dworcowej.

Jeśli chodzi o inwestycje drogowe, to w przyszłym roku planowane są m.in.: przebudowa ul. Wiosennej, budowa ul. Norwida, budowa ul. Sułkowskiego na odcinku od Bohaterów Wolności do Żbikowskiej, przebudowa ul. Brzozowej.

Projekt budżetu jest dostępny tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.