Bogaty kalendarz imprez

Region

Koncerty, wernisaże, ciekawe spotkania – to wszystko znajdziecie na kulturalnej mapie naszego regionu. Jakie wydarzenia odbędą się w najbliższych dniach sprawdźcie sami.

GRODZISK MAZ.
Przystanek Grodzisk

Poczekalnia Kulturze Przyjazna oraz Koło 70 zapraszają na wystawę malarstwa koła doktorantów warszawskiej ASP. – Chociaż często różnie odczuwamy i rozumiemy sztukę, mamy  odmienne inspiracje i fascynacje, stosujemy inne style i techniki, to jednak chcemy wspólnie komunikować się z publicznością poprzez  język  sztuki – podkreślają twórcy.
Start: 17 stycznia, godz. 18.00
Miejsce: Poczekalnia PKP ul. 1 Maja 4

MICHAŁOWICE
Rodzinne planszówki

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza dzieci, rodziców, babcie i dziadków na warsztaty gier planszowych. Oprócz dobrze znanych gier jak domino, warcaby czy grzybobranie, nie zabraknie również nowości. Rodzinna atmosfera i świetna zabawa gwarantowane! A to nie koniec. Na każdego uczestnika będą czekać upominki.
Start: 14 stycznia, godz. 11.00.
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Michałowicach

PODKOWA LEŚNA
Stawisko zaprasza

Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów zaprasza na spotkanie z prof. Grażyną Halkiewicz-Sojak, która opowie o poetyckiej kontynuacji „Pana Tadeusza” i profesorze Tadeuszu Makowieckim. Po spotkaniu zaplanowano recital fortepianowy Konstancji Jeglińskiej.
Start: 15 stycznia, godz. 17.00
Miejsce: Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów

PRUSZKÓW
Śpiewajmy i grajmy Mu

Podczas koncertu kolęd usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Laureatów XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek: solistów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i chórów z powiatu pruszkowskiego oraz spoza jego granic.
Start: 14 stycznia, godz. 15.00
Miejsce: Kościół św. Kazimierza

Adam Makowicz w MSHM
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na koncert wybitnego pianisty jazzowego Adama Makowicza, Po koncercie odbędzie się spotkanie artysty z publicznością. Tego nie można przegapić.
Start: 14 stycznia, godz. 19.00
Miejsce: MSHM

Alibi Blues
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Alibi Blues. Słuchacze mogą liczyć na sporą dawkę dobrej muzyki i świetną zabawę.
Start: 14 stycznia, godz. 17.00
Miejsce: MDK

Twoje ja
Nietypowy spektakl teatralny w Młodzieżowym Domu Kultury. „Twoje ja” to obraz zabierający widzów na spotkanie z.. własną osobowością. Czy jesteście na to gotowi? Jeśli tak to koniecznie wybierzcie się na przedstawienie.
Start: 15 stycznia, godz. 14.00
Miejsce: MDK

Najpiękniejsze melodie świata
Koncert Noworoczny w MOKu zapowiada się ciekawie. W programie przeboje z najbardziej znanych operetek i musicali, światowe szlagiery gwiazd estrady, pieśni hiszpańskie i włoskie oraz muzyka filmowa. Wystąpi tenor Bogusław Morka przy akompaniamencie Bogny Dulińskiej.
Start: 15 stycznia, godz. 16.00

RASZyN
Koncert Kolęd

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert kolęd „Radosna nowina, śpiewu nastał czas” do kościoła św. Szczepana. Koncert poprowadzi Malina Sarnowska, a wystąpią Animato, Sempre, Effatha, Ars Nova i inni.
Start: 14 stycznia, godz. 19.00
Miejsce: Kościół św. Szczepana

Informator dotyczący imprez organizowanych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.