Black Friday – co to jest i czy warto czekać na coroczne święto wyprzedaży?

Art. Sponsorowany

Od kilku lat w Polsce w ostatni piątek listopada przypada, znany jako Black Friday, dzień, który z każdym rokiem coraz bardziej uwielbiają miłośnicy zakupów. Dlaczego jest to akurat czarny piątek i czy na pewno warto wybrać się w tym czasie do sklepów?

Black Friday, to kolejne obok Walentynek zapożyczone z USA święto, które stanowi doskonałą okazję do zakupów w bardziej korzystnych dla klienta cenach. Czarny piątek przypada zawsze dzień po Święcie Dziękczynienia. Historia głosi, że nazwę „Black Friday” wymyśliła policja z Filadelfii, określając w ten sposób chaos, jaki w tym dniu panował przed sklepami oraz na ulicach, a którego konsekwencją były liczne ataki agresji, kradzieże oraz wypadki samochodowe.

Z biegiem lat jednodniowy szał zakupów w atrakcyjnych cenach, zaczął się przedłużać, obejmując cały weekend. Wraz z pojawieniem się sklepów internetowych, wprowadzono Cyber Monday, czyli dzień dużych promocji w sklepach internetowych.

W Polsce Black Friday i jego internetowy odpowiednik na dobre zagościły ok. 2015 roku i z każdym rokiem przybywa sklepów stacjonarnych oraz internetowych, a także galerii handlowych, które decydują się na organizowanie gorących obniżek cenowych. Podobnie jak w USA, polskie święto wyprzedaży jest obchodzone w ostatni piątek listopada.

W tym roku w Polsce i na świecie Black Friday będziemy obchodzić 26 listopada. Obecnie jednak sklepy stacjonarne oraz internetowe raczej nie dzielą promocji. Coraz częściej słyszymy hasło typu Black Week, czyli czarny tydzień – co oznacza, że promocje zaczynają się w tygodniu poprzedzającym piątek i trwają np. do końca listopada – tłumaczy Marcin Surała za sklepu Rebel Electro w CH Nowa Stacja Pruszków.

Czy warto kupować w Black Friday?

Black Friday i towarzyszące mu setki przecen i wyprzedaży, oficjalnie otwiera sezon zakupów prezentów świątecznych. Właśnie dlatego, jest to doskonała okazja, by upolować wymarzone upominki dla całej rodziny i to w niższej niż zwykle cenie. Z tej perspektywy warto odwiedzać sklepy, śledzić promocje i szukać ciekawych ofert.

Zarówno w Polsce, jak też innych krajach, w czasie Black Friday klienci najczęściej szukają obniżek cenowych na buty i ubrania oraz sprzęt RTV i AGD. Jest to idealna okazja, by wymienić stary czajnik czy kupić w lepszej cenie telewizor do pokoju dziecka. Wielu klientów rozgląda się też za czymś na prezenty pod choinkę. W Rebel Electro akcja Black Week już trwa. Już teraz mamy dochodzące do 50% rabaty na różne kategorie produktowe, ale kumulacja ofert promocyjnych będzie właśnie 26 listopada i potrwa do końca miesiąca – dodaje sprzedawca.

Co kupić podczas Black Week?

Wiadomo, że duże obniżki cenowe są idealną okazją na zakup prezentów. Niezależnie od tego komu chcemy kupić prezent, powinniśmy zawsze dokonywać zakupów przemyślanych, by największe wyprzedaże nie sprowokowały nas do zakupu czegoś, co nie przyda się ani nam, ani osobie obdarowanej takim prezentem.

W naszym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie. Poza standardowymi urządzeniami mobilnymi, jak tablety czy smartfony albo sprzęt audio, mamy produkty zarówno dla dzieci, jak też dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Od hulajnogi, samochodu zdalnie sterowanego, szczoteczki sonicznej, lokówki, robota kuchennego czy żelazka albo odkurzacza, po wyrzynarkę, kompresor czy miernik. Wystarczy kilka minut rozmowy, by sprzedawcy w naszym sklepie idealnie doradzili każdemu najlepszy produkt dopasowany do potrzeb i możliwości finansowych – wyjaśnia Marcin Surała ze sklepu Rebel Electro i zaprasza po świąteczne prezenty.

W Rebel Electro Black Week trwa w dniach 15-30.11.2021. W tym czasie klienci mogą kupić setki produktów, w tym smartfony, telewizory i sprzęt audio Kruger&Matz, a także zabawki Rebel i urządzenia AGD Teesa w bardzo atrakcyjnych cenach. Największe rabaty na produkty w Rebel Electro sięgają 50%. Szczegółowe informacje dostępne są u sprzedawców Rebel Electro w Centrum Handlowym Nowa Stacja Pruszków, ul. Sienkiewicza 19 lub przy ul. Powstańców 5 w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.