„Bitwa o wozy” – będą kolejne samochody gaśnicze dla gmin z Mazowsza

Region

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów w całej Polsce.

„Bitwa o wozy” jest akcją profrekwencyjną, która ma na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. Dzięki akcji możliwe jest docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Przypomnijmy, że taki wóz trafił już do gminy Michałowice, która w pierwszej turze miała najwyższą frekwencję na Mazowszu.

Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.). O nowe pojazdy nie będą się jednak mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji. Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “„Bitwa o wozy” – będą kolejne samochody gaśnicze dla gmin z Mazowsza”

  1. Brwinowianin pisze:

    🙂 jednak jest jakaś WYŻSZA sprawiedliwość i wygrała opcja polityczna, która nie szydzi, nie wyśmiewa, nie zamieszcza gifów, nie prowokuje do nienawiści…A te wozy niech dadzą wam do myślenia ! Pomyślcie kto chce dobrze dla Polski i skąd w ogóle Polska ma środki na to …WYSTARCZYŁO PRZESTAĆ KRAŚĆ !!!

  2. Radek pisze:

    Moj sp. Dziadek Zenon byl komendantem Strazy Poż.w Rawie Mazowieckiej !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły