Biletomaty po nowemu? Jest przetarg

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa poszukuje nowego operatora biletomatów na swoim szlaku. Będzie on odpowiedzialny za bieżącą sprzedaż biletów i dostarczy własne maszyny.

O biletomatach na przystankach WKD pisaliśmy wielokrotnie. W przytłaczającej większości przypadków w kontekście ich ciągłych awarii. Od wielu miesięcy w mediach społecznościowych pasażerowie wymieniają się informacjami o tym, gdzie i jakiego nieprzyjemnego figla spłatał im biletomat, a do stałego „repertuaru” należy niewydawanie reszty lub biletów i zmiana języka na obcy.

Czy to się w końcu zmieni? Szansa pojawiła się wraz z przetargiem na sprzedaż biletów za pośrednictwem biletomatów. Zapisano w nim dostawę i montaż 30 nowych maszyn, możliwość dokonywania w nich płatności gotówką i kartą, bieżącą konserwację, obsługę, aktualizację oprogramowania, dostarczanie gotówki do wydawania reszty oraz języki operacyjne: polski, angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński,

Na oferty WKD czeka do 16 października. Muszą zachować one ważność do połowy grudnia, co oznacza, że nowy operator mógłby zacząć działać prawdopodobnie od stycznia przyszłego roku. Umowa zostanie zawarta na 48 miesięcy, czyli cztery lata.

Szacunkowa roczna wartość biletów sprzedawanych za pośrednictwem biletomatów na linii WKD to ponad 6,8 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Biletomaty po nowemu? Jest przetarg”

 1. miś pisze:

  A kiedy WKD zacznie stosować racjonalne ceny biletów miesięcznych? Za jedną stację i 3 minuty jazdy każe płacić tyle ile kosztuje bilet na całą komunikację w Warszawie i okolicach. A wartość takiej usługi to max 30 zł. No bo wspólnego biletu w II strefie wprowadzić nie che.

 2. Wilku starszy pisze:

  Kiedy przetarg na wymianę tych niebieskich tablic co ciągle się psujo?

 3. Wucet pisze:

  Czy to znaczy, że pasażerowie przestaną być okradani?

 4. Wspólny bilet pisze:

  Czy coś wiadomo odnośnie wspólnego biletu na KM, ZTM i WKD?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły