Biblioteka w Piastowie otrzymała dofinansowanie

Piastów

Piastowska biblioteka dostała od Instytutu Książki dofinansowanie w wysokości ponad 28 tys. zł. Dzięki temu w dwóch placówkach pojawi się nowy sprzęt komputerowy.

Wniosek o dotację złożony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piastowie pn. „Nowoczesne wypożyczanie zbiorów w Piastowie znalazł się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych. Co to oznacza? Jeszcze w tym roku do biblioteki trafi nieco ponad 28 tys. zł. Wszystko w ramach programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”.

Chodzi o to, by książnice miały możliwość przekształcenia się w centra integrujące lokalne społczeności, a także spełniały oczekiwania różnych grup wiekowych czytelników. Dzięki programowi możliwe jest podniesienie standardu bibliotek przez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy. Pojawi się on w bibliotece głownej w Piastowie oraz w filii.

O dofinansowanie mogły ubiegać się tylko biblioteki publiczne będące samodzielnymi samorządowymi instytucjami kultury lub wchodzące w skład samorządowych instytucji kultury, posiadające stronę internetową instytucji oraz nie będące beneficjentami programów „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” z lat poprzednich.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.