Bezpłatne badania w kierunku HCV

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa mogą skorzystać z możliwości przeprowadzenia darmowego testu na HCV, czyli obecność wirusa prowadzącego do zapalenia wątroby typu C. Taką możliwość oferuje laboratorium ALAB.

Dlaczego warto się przebadać?

HCV jest wirusem odpowiedzialnym za powstawanie wirusowego zapalenia wątroby typu C. Choroba przez kilkadziesiąt lat potrafi rozwijać się bez wyraźnych objawów, uszkadzając wątrobę, prowadząc do jej marskości, a nawet do raka.

W Polsce nadal ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Ponieważ zakażenie HCV przez wiele lat może przebiegać bezobjawowo, tak ważna jest wczesna diagnostyka.

Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku HCV – bezpłatnie!

Laboratorium ALAB w Pruszkowie mieści się przy ul. Prusa 93. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja czy zapisy, pacjenci nie muszą posiadać żadnych zaświadczeń. Badanie polega na pobraniu krwi.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.