Bezpłatne badania mammograficzne w regionie

Region

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak ważne są regularne badania pozwalające na wczesne wykrycie zmian nowotworowych. Teraz możliwość przeprowadzenia bezpłatnej mammografii jest na wyciągnięcie ręki. Sprawdźcie gdzie pojawią się mammobusy!

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Drastyczny wzrost zachorowań występuje w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat. Częściej zdarza się to u tych kobiet, które przeszły już menopauzę. Jednak z rakiem można wygrać. Ważny jest tu czas. Im wcześniej zmiany zostaną wykryte tym łatwiej i skuteczniej można je leczyć.

Mammografia to badanie umożliwiające wykrycie nowotworu piersi już we wczesnym stadium rozwoju. Badanie wykonywane jest przy użyciu promieni rentgenowskich, które pozwalają na zbadanie wewnętrznej struktury piersi. Wczesne wykrycie nowotworu pozwala na podjęcie odpowiednich działań i często prowadzi do całkowitego wyleczenia. Lekarze podkreślają, że profilaktyka w przypadku raka piersi jest bardzo ważna, ponieważ co roku rejestruje się blisko 5 tys. zgonów z powodu tej choroby.

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich, całość trwa zaledwie kilka minut.

Więcej informacji znajdziecie tutaj


Kiedy i gdzie pojawią się mamobusy? Sprawdź:

Powiat pruszkowski
12 października, Aleja Tysiąclecia 1 w Piastowie, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)
12 października, ul. Sitarskich 3 w Nadarzynie, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)
13 października, Plac Jana Pawła II w Pruszkowie, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)
13 października, ul. Grodziska 12 w Brwinowie, w godzinach 8.00-15.00 (Lux Med)

Powiat grodziski
11 października, ul. Armii Krajowej 47 w Baranowie, w godzinach 9.00-16.00 (Lux Med)
12 października, ul. Warszawska 18 w Milanówku, w godzinach 11.00-17.00 (Lux Med)
12 października, ul. Warszawska 3 w Jaktorowie, w godzinach 9.00-16.00 (Lux Med)

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.