Bezpłatne badania mammograficzne w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Maz.

Zapraszamy na wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych w Grodzisku Mazowieckim

Zapraszamy na wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji Pań w Grodzisku Mazowieckim 8 września 2020 w godzinach od 8.30 do 18.00 i 25 września 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy dawnym Kinie Wolność, ul. Kilińskiego 8a

Przed wizytą należy się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania , a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Bezpłatne badania mammograficzne w Grodzisku Mazowieckim”

  1. Łukasz pisze:

    Mammografia dla kobiet. A co dla mężczyzn? Ja też płacę podatki!

  2. Noname pisze:

    Mammografia dla kobiet. A co dla mężczyzn? My też płacimy podatki….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły