Bezpieczny wózek: naklejki z odblaskami

Region

Akcja bezpieczny wózek ma zwrócić uwagę rodziców na oznakowanie zwiększające widoczność wózków na drogach. W tym celu policjanci rozdają rodzicom naklejki odblaskowe.

Akcja bezpieczny wózek jest prowadzona przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Patronatem tego przedsięwzięcia jest firma Humana, która dostarcza elementy odblaskowe do naklejania na wózki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców na widoczność wózków dziecięcych na drogach. Często na przejściach dla pieszych kierowcy dopiero w ostatniej chwili zauważają wózek z dzieckiem. Od 23 października każdy rodzic może na komisariacie policji może poprosić o oklejenie wózka odblaskowymi naklejkami.

– Jako mama 5 miesięcznego dziecka wzięłam udział w akcji „Bezpieczny wózek”. Z niedowierzaniem otrzymałam jedną naklejkę odblaskową mikroskopijnych rozmiarów, na słabo trzymającym kleju i w dodatku bez instrukcji, w którym miejscu na wózku najlepiej ją umieścić. O drugiej sztuce nie mogło być mowy, drugiej, ponieważ pomyślałam, że dobrze by mieć z każdego boku po jednej.– poinformowała nas czytelniczka Milena. – Mój udział w akcji zakończyłam w sklepie rowerowym, kupując opaskę odblaskową przypominającą pasek od zegarka na rękę za całe 5zł, która o wiele lepiej sprawdzi się w razie niebezpieczeństwa. Jednym słowem akcja o szczytnym i mądrym celu została wykonana na miernym poziomie – podkreśla

– Akcja cieszy się sporym powodzeniem, rodzice wchodzą do komisariatu i pytają o naklejki. W standardzie każdy z nich otrzymuje po dwie naklejki, które może przykleić sam lub poprosić o pomoc funkcjonariusza. Niestety nie otrzymaliśmy tak wiele elementów by móc je rozdawać garściami – poinformowała nas mł. asp. Katarzyna Zych rzecznik prasowy KPP Grodzisk Mazowiecki. – Jeśli chodzi o wielkość naklejek to jest ona wystarczająca. Nawet najmniejszy element odblaskowy umieszczony w odpowiednim miejscu może sprawić, że będziemy widoczni na drodze. W szkołach rozdajemy opaski i zawieszki odblaskowe, które również są niewielkie a umieszczone przy tornistrach sprawiają, że dzieci są widoczne – podkreśla pani rzecznik.

– Akcja ma za zadanie nie tylko przekazanie naklejki, bo nie każdy chce chodzić z logiem policji przyczepionym do wózka czy rękawa. Chodzi o to by rodzice jak i inni dorośli zastanowili się, co można zrobić by być bardziej widocznym po zmroku – zaznacza Zych. – W wielu sklepach możemy kupić elementy odblaskowe za niewielkie pieniądze. Akcja ma uczyć i edukować, zachęcić dorosłych do noszenia odblasków. Wystarczy przyczepić odblask do torebki czy założyć opaskę na ramieniu a kierowcy i tak nas zauważą – dodaje

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.