BEZPIECZNE I AKTYWNE FERIE 2020 – na co zwrócić uwagę przy wyborze zimowego wypoczynku dla dzieci?

Art. Sponsorowany

Już od 10.02.2020 w województwie mazowieckim rozpoczynają się ferie zimowe. To czas odpoczynku od zajęć szkolnych dlatego dzieci czekają na nie z utęsknieniem. Nie lada wyzwanie czeka jednak rodziców, ponieważ muszą zapewnić swoim pociechom opiekę aż na dwa tygodnie, bo przecież w pracy ferii nie ma, a szkoda.

Jednym z ciekawszych pomysłów są półkolonie, które obecnie kuszą bogatą ofertą programową, zapewniając dzieciom moc cudownych atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Podpowiemy czy warto posłać dziecko na półkolonie i na co zwrócić uwagę, aby spędziło ten czas bezpiecznie i aktywnie.

Półkolonie zimowe to forma grupowego wypoczynku organizowana przez szkoły, ośrodki sportowe, domy kultury jak i wiele innych prywatnych instytucji. Często oferty skierowane są już do dzieci od 5 roku życia. To świetny czas na nawiązanie nowych znajomości, rozwijania swoich talentów oraz odkrywania w sobie oryginalnych zainteresowań.

Z naszego doświadczenia wiemy jednak, że rodzice, którzy zapisują dziecko na półkolonie, mają bardzo wiele wątpliwości. Często pytają nas:
– czy moje dziecko będzie przebywało w bezpiecznych i komfortowych warunkach?
– czy 5 latek poradzi sobie w obcej grupie?
– jakie kwalifikacje posiada kadra prowadząca zajęcia?
– czy moje dziecko nie będzie się nudzić?
– czy posiłki są zdrowe i zróżnicowane? Czy zapewniamy wyżywienie dla dzieci z alergią pokarmową ?

Obawy rodziców są w pełni zrozumiałe, dlatego przy wyborze organizatora koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:
WIARYGODNOŚĆ I ZAUFANIE, jak długo placówka zajmuje się organizacją półkolonii dla dzieci? Czy jest to miejsce, które wyróżnia wieloletnie doświadczenie?
MIEJSCE, gdzie prowadzone są zajęcia tj. czy są to obiekty z dużą przestrzenią do aktywności sportowej i rekreacyjnej, bezpieczne, komfortowe i ogrzewane w okresie zimowym?
KADRA, jakie posiada kwalifikacje i doświadczenie?
PROGRAM, czyli co będą robić dzieci? Czy łączy ze sobą elementy edukacyjne, poznawcze i zachęcające do aktywności sportowej?
POSIŁKI, czy dzieci jedzą zdrowo i w komfortowych warunkach?
SPEŁNIENIE WYMAGAŃ dla organizatorów wypoczynku tj. zgłoszenie do Kuratorium Oświaty, przejście kontroli SANEPID, dostęp do opieki medycznej.

AKTYWNA ZIMA 2020 W OŚRODKU MEDINCUS ACTIVE to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu w czasie ferii zimowych. Jako placówka z wieloletnim doświadczeniem w organizacji półkolonii (już od 13 lat) spełnia wymagania najbardziej wymagających uczestników i ich rodziców.

W prowadzeniu zajęć dla dzieci, od lat największą wartość mają dla nas: propagowanie aktywności fizycznej i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas wypoczynku.

Atrakcyjne obiekty sportowe i rekreacyjne oraz malowniczy krajobraz w otoczeniu przyrody i zwierząt to idealne miejsce do rozwijania swoich zainteresowań i poszukiwania pasji. W naszej pracy stawiamy na ludzi, dlatego przy wyborze kadry szczególny nacisk kładziemy na kwalifikacje, doświadczenie, kreatywność i kontakt z dziećmi.

W tegoroczne ferie zimowe wcale nam nie będzie brakowało śniegu, ponieważ przygotowaliśmy:
– zajęcia sportowe na basenie
– turnieje gier zespołowych tj, piłka nożna, siatkówka, badminton
– eksperymenty chemiczne, zajęcia kreatywne
– grę w kręgle
– pokazy edukacyjne, przyrodnicze i teatralne.

A dodatkowo poprzez zabawę nauczymy jak nawiązywać przyjaźnie i współpracować w nowej grupie.

Zapraszamy dzieci już od 5 roku życia, ponieważ program i praca kadry sprawiają, że nawet najmłodsi czują się tu komfortowo.

Posiłki dla dzieci przygotowywane są na miejscu przez naszych kucharzy. Dzieci spożywają je w eleganckiej restauracji,gdzie dodatkowo wprowadzamy zasady zachowania się w tego typu miejscach publicznych i uczymy zasad savoir vivre przy stole. Menu jest opracowane w myśl zasad o zdrowym żywieniu, i co najważniejsze, chętnie zjadane przez naszych małych gości.

Nasze półkolonie od lat przechodzą pozytywną kontrolę podmiotów czuwających nad prawidłową organizacją wypoczynku tj. Kuratorium Oświaty i SANEPID. A dostęp do pierwszej pomocy medycznej, tu na miejscu, jeszcze bardziej wzmacnia bezpieczeństwo uczestników.

Półkolonie w Ośrodku Medincus Active to różnorodność i brak nudy, aktywne spędzenie czasu oraz rozwijanie zainteresowań.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą programową dostępną na stronie https://medincusactive.pl/aktywna-zima-2020/

Już teraz życzymy dzieciom, aby ferie były dla nich czasem nie tylko odpoczynku od zajęć szkolnych, ale przede wszystkim czasem niezapomnianych wrażeń oraz nowych doświadczeń i przyjaźni.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.