Bestialsko zabił psa. Pomóżmy go znaleźć!

Region

Policja poszukuje sprawcy, który zabił psa rasy mieszanej o trójkolorowym umaszczeniu (podobny do beagla). Pies miał założoną czerwoną obrożę. Zwierzę zostało wyjątkowo brutalnie potraktowane, nieznany sprawca skrępował psa drutem i dodatkowo przymocował kamień, a następnie wrzucił do stawu w Babicach Nowych.

Redakcja WPR24.pl zdecydowała, że powyższa fotografia jest zbyt brutalna, aby ją publikować bez cenzury. Dla dorosłych i ludzi o mocnych nerwach dostępna na stronie komendy policji, tutaj.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego poszukują właściciela psa oraz sprawcy, który w sposób szczególnie okrutny zabił zwierzę. Jak wspominaliśmy we wstępie, pies był rasy mieszanej zbliżonej do beagla. Umaszczenie w kolorach: czarnym, brązowym i białym. Suczka miała około 4-7 lat i ważyła 15 kg.

W tym przypadku okrucieństwo nie zna granic… – Suczka w sposób szczególnie okrutny została potraktowana przez swojego oprawcę. Zwierzę zostało znalezione martwe w stawie w miejscowości Babice Nowe. Zwłoki suczki były skrępowane drutem, za pomocą którego przymocowany był do jej pleców kamień. Do utopienia psa mogło dojść w przeciągu ostatnich dwóch tygodni – opisuje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy KPP Warszawa-Zachód.

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie zabicia w sposób okrutny zwierzęcia. Osoby mające jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie lub mogące pomóc w ustaleniu tożsamości właściciela suczki bądź sprawcy, który działając ze szczególnym okrucieństwem zabił ją, proszone są o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z zastępcą naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego kom. Elżbietą Szadkowską w siedzibie jednostki przy ul. Warszawskiej 276 w Starych Babicach lub pod nr tel. (22) 60 43 221. Informacje można przekazać także całodobowo dyżurnemu jednostki na numer telefonu (22) 752 80 00 lub w formie elektronicznej pisząc na adres e-mail: oficer.prasowy.warszawa-zach@ksp.policja.gov.pl, powołując się na numer sprawy PG-657/19.

Policjanci zapewniają anonimowość.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Bestialsko zabił psa. Pomóżmy go znaleźć!”

 1. ola pisze:

  Oby najgorsze choroby spadły na tego typa !!

 2. Roy pisze:

  Czy denat został przebadany na obecność Rabies Virus z rodziny Rhabdovirdae?? Myśle że powinien!

 3. DD pisze:

  A co jeśli było to samobójstwo?!

 4. Rado pisze:

  Tak samo powinno sie oprawce potraktowac !!!

 5. Dr.Huckenbush pisze:

  Kolejny gnój który był „bohaterem” tylko w stosunku do słabszego. Za chwilę (jeśli nie już) zaczną przeszkadzać mu dzieci, niepełnosprawni itd. I zacznie rozwiązywać problemy w jedyny sposób który potrafi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły