Będzie więcej kursów WKD?

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa analizuje możliwość wprowadzenia dodatkowych kursów w rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od października.

Niedawno na łamach WPR24.pl informowaliśmy o bardzo dobrych wynikach przewozowych WKD. W pierwszej połowie tego roku z podróży kolejką skorzystało ponad 4 mln 400 tys osób. To więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego, rekordowego dla WKD roku.

Zainteresowanie pasażerów jest więc duże. A przewoźnik zamierza na nie odpowiadać. Deklaracja o działaniach na rzecz uruchomienia dodatkowych kursów padła we wtorek w urzędzie gminy Michałowice, podczas konferencji podsumowującej budowę dużego parkingu park&ride w Regułach. – Z roku na rok staramy się uruchamiać coraz więcej pociągów. Nasze wyliczenia dopingowały nas do tego, aby zrobić symulację wprowadzenia kolejnego obiegu pociągu z Warszawy do Podkowy Leśnej. Będzie się to wiązało z uruchomieniem ośmiu pociągów. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, nasze wyliczenia się sprawdzą, jest szansa uruchomienia tych pociągów od 1 października – zapowiedziała Jolanta Dałek, członek zarządu WKD.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 24

24 odpowiedzi na “Będzie więcej kursów WKD?”

 1. MarMar pisze:

  A co z pasażerami dojeżdżającymi do MILANÓWKA? Dlaczego WKD nie zwiększy częstotliwości chociażby z jednego na dwa pociągi na godzinę.? Wtedy na pewno jeszcze więcej mieszkańców Milanówka korzystałoby z dojazdów WKD. Jeden kurs na godzinę to stanowczo za mało.

 2. Szalona koza pisze:

  A co z tymi pasażerami jadącymi dalej? Tylko po trasie do podkowy mieszkają ludzie? Wkd mając taki tabor może puścić połączenia wahadłowe do Grodziska lub Milanówka ! Wstyd żeby w XXI wieku pociąg kursował tylko raz na godzinę w tym kierunku

 3. Anonim pisze:

  A co z tymi pasażerami jadącymi dalej? Tylko po trasie do podkowy mieszkają ludzie? Wkd mając taki tabor może puścić połączenia wahadłowe do Grodziska lub Milanówka ! Wstyd żeby w XXI wieku pociąg kursował tylko raz na godzinę w tym kierunku

 4. WKDuser pisze:

  Wielka szkoda, że nie dotyczy to trasy do Grodziska. Ja rozumiem, że jeden tor, ale jedna kolejka na godzinę, to ZA MAŁO.

 5. Jaa pisze:

  Dlaczego tylko do podkowy leśnej? Co z ludźmi z Grodziska? Tam dopiero jest tych pociągów co kot napłakał!

  • dssd pisze:

   ludzie z grodziska wybrali tańsze mieszkania w zamian za niedogodności i dalsza odległość od warszawy

   • Prusz pisze:

    A dzieci jadace rano z Pruszkowa do szkoly do Grodziska za jaki luksus placą czekajac godzine ????!!!!!

 6. pixie pisze:

  a kiedy doładowując kartę miejską nie będę zmuszony odbywać pierwszej podróży „na gapę” z powodu tego że karty tej NIE JESTEM W STANIE AKTYWOWAĆ ANI W AUTOMACIE SPRZEDAJĄCYM, ANI W KASOWNIKU W POCIĄGU – BO NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI?!?!? CO ZA DNO!!!!!!!!!

  KIEDY WRESZCIE LUDZIE PRZESTANĄ DOSTAWAĆ ZAWAŁU NA STACJI OPACZ !?!?!?!

  • nie-pixie pisze:

   wystarczy doładować kartę przed końcem jej ważności i od razu uprzedzam, nie traci się ani jednego dnia z wykupionego kontraktu, robię tak od dwóch lat

   • Pytek pisze:

    A szanowny Pan potrafi czytać ze zrozumieniem??? jest jasno napisane PIERWSZE DOŁADOWANIE.
    2 rzecz to kiedy bedzie obowiazywać WKM minimum do Pruszkowa

  • Yy pisze:

   A komu ma na tym zalezec? WKD akceptuje karte miejska, ale to nie ich bilet. Pretensje zglaszaj do ztm

   • MOP pisze:

    Chyba do Makucha i WKD właśnie. Co ZTM obchodzi wasz dojazd do pracy. Ja jako Warszawiak mam od ZTM konkretne oczekiwania żeby dbało o komunikację w Warszawie. Ponadto cieszę się że zlikwidowano 2 strefę dla posiadaczy karty Warszawiaka. Teraz mogę jechać w odwiedziny do Pruszkowa SKM na zwykłym bilecie.

    • Autochton pisze:

     A co mnie ma to obchodzić? MOP-ie taki praski cwaniak może nawet dojeżdżać za darmo na wrotkach:) Zamiast oszczędzać spróbuj zarabiać, a wtedy nie będziesz się podniecał głupotami:)

 7. straszy_dyżurny pisze:

  Terefere. Wsadźcie sobie gdzieś te dodatkowe kursy. I co z tego, że zbudowali w Regułach duży parking jak dalej nie ma żadnej zachęty do tego, aby zostawić tam samochód i jechać dalej WKD. Trzeba dojechać samochodem do Reguł, kupić bilet miesięczny do Opaczy (95 zł), kupić bilet miesięczny ZTM (ok. 100 zł). Znacznie taniej jest od razu jechać do Warszawy lub choćby do Opaczy i tam zostawić samochód. Z tego co widzę to nowy parking w regułach służy głównie urzędnikom z urzędu gminy.
  Zróbcie wspólny bilet co najmniej do Reguł, a masa ludzi rzeczywiście zostawi tam samochód i pojedzie dalej WKD z jednym biletem ZTM-WKD. Ale w tej jeb….WKD nigdy nie będzie wspólnego biletu na całą II strefę. Wszędzie jest, ale tu nie.

 8. Wilku starszy pisze:

  Co z niebieskimi tablicami które ciągle się psują a na pewno nie wtedy gdy jest awaria na trakcji?ludziny zapuszczaja żurawia na tory „przyjedzie, nie przyjedzie?” oto jest pytanie!

 9. Abcdeef pisze:

  Wspólny bilet. Jest w wyobraźni każdego kto ma nadzieję ,że jedna gmina która ma problem nie będzie go miała i pozwoli na wprowadzenie tego biletu. To nie sprawa WKD ,że włodarze mają to w pupsku i tylko hajs się liczy…

 10. Ania pisze:

  Super, byle dodatkowe połączenia były w godzinach szczytu, szczególnie rano.

 11. Współny bilet pisze:

  Gdzie jest wspólny bilet na SKM, KM i WKD?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły