Będzie sygnalizacja na zjeździe z S2

Region

Ważna informacja dla kierowców i pieszych. Na zjeździe z trasy S2 w Al. Jerozolimskie pojawi się sygnalizacja świetlna.

Dokładnie chodzi tu o skrzyżowanie Al. Jerozolimskich z ul. Ogrodową. Obecnie znajduje się tu przejście dla pieszych oznaczone pomarańczowym światłem ostrzegawczym. Ustawienie sygnalizatorów ma uspokoić ruch w tym miejscu.

Przypomnijmy. Dwa lata temu doszło tam to tragicznego wypadku. 32-letnia rowerzystka została potrącona przez osobowego seata. Poszkodowana w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Po kilku dniach zmarła.

Tych niebezpiecznych sytuacji ma niebawem być znacznie mniej. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który odpowiada za to skrzyżowanie ustawi tu sygnalizację świetlną. Poinformowała o tym Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. – Na moim biurku pojawił się projekt czasowej organizacji ruchu na czas budowy docelowej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Gdy go zaopiniujemy (a właśnie o to zostaliśmy w piśmie poproszeni), Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przystąpi do wykonywania tej, bardzo ważnej, inwestycji – poinformowała na swoim profilu na facebooku Pachecka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 36

36 odpowiedzi na “Będzie sygnalizacja na zjeździe z S2”

 1. kierowca pisze:

  Czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby kładka nad jezdna tak, jak na wysokości Ursusa, po której zresztą prawie nikt nie chodzi…

 2. Brwinowianin pisze:

  Serio nie widzicie tego, że w Powiecie i na Mazowszu od lat rządzą komuniści z PO(KO)-(NOWA SOLIDARNOŚĆ)(PSL) ?
  Przecież Struzik rządzi od lat, to głaz nie do ruszenia ! To właśnie on przyklepuje własnym podpisem te wszystkie buble budowlane , tj. kolejne skrzyżowania ze światłami. A powiem więcej, tzw. „paszkowianka” również niczego pozytywnego nie wprowadzi bo będzie na zasadzie kolejnej drogi ze skrzyżowaniami poziomymi(światłami)
  Może dzieci naszych dzieci dopiero doczekają się cywilizacyjnych rozwiązań , my na pewno NIEEE 🙂

 3. Zlikwidować to przejście!!! pisze:

  Dajcie jeszcze progi zwalniające w tym miejscu – b@r@ny!!!!

 4. OLO pisze:

  to przejście powinno być zlikwidowane !!!

 5. Wilku Starszy pisze:

  Dziękujemy za tą decyzję W obronie ludzkiego życia! Zaraz oczywiście zaczną się komentarze sfrustrowanych korposzczurow co im jedno światło dojdzie i będą dłużej w korkach stać!

  • Kierowca pisze:

   Prawda bo to jest spoko że samochody zamiast jechać do warszawy 90 km/h jeżdżą że średnią prędkością 32 km/h, która teraz obniży się jeszcze bardziej bo oprócz kierowców z prawdziwego zdarzenia są ci sami idioci którzy zabijali i umierali na tych pasach czyli frajerzy bez refleksy którzy będą stać jeszcze 3 sekundy po zapaleniu zielonego. Za to pieszemu który poszedł tam na spacerek by korona z głowy spadła jakby się rozejrzał i przeszedł jak człowiek tylko plaża jak bydło i gina jak bydło pod kołami bydła.

 6. Łuki pisze:

  Tu światła a w planach za Skodą w kierunku stolicy fotobudka.

 7. KomsomolskajaPrawda pisze:

  przejście dla pieszych na tzw. pasie rozpędowym ???
  Możliwe tylko w Polsce…
  A coś takiego jak kładka nad jezdnią to co, nie można zrobić ?

  • Artur pisze:

   HAHAHA i przetarg na 20MLN bo winda dla niepełnosprawnych potrzebna taka sama winda jak przy orlenie dalej czyli ciągle rozjebane i kasę się wydaje na naprawy tych nie działających wind XD

 8. ref pisze:

  Wincyj świateł – wincyj korków. Zróbcie przejście podziemne!!!

  • Temida pisze:

   Przechodząc tam przez pasy masz szansę wejść także do podziemia….

   • D pisze:

    Zalezy kto. Ja np. nie jestem głupim nieświadomym użytkownikiem infrastruktury to obecnie przechodzę tam bez trudu i nigdy nie miałem tam sytuacji typu „miałem szczęście że nie zginalem”.

    • Adam pisze:

     A ja miałem szczęście, bo mi ustąpiły samochody na obu pasach. Jak tylko się zacząłem iść to w tego na lewym przydzwonił z tyłu mistrz kierownicy tak, że przeleciał przez pasy dla pieszych. Byłbym dwa metry dalej i by zgarnął i mnie, bo się śpieszył i pisał SMS-a.

     • Gg pisze:

      I nie rozglądałeś się że z tyłu jedzie wariat? Jak nie szanujesz swojego życia to nie dziw się że kiedyś zdechniesz jak bydło. I światła nie rozwiążą tego typu sytuacji bo sam kiedyś widziałem jak samochody stanęły na czerwonym i kolejny dojeżdżający walnął w nie tak że pierwszy skończył na środku skrzyzowania.

      Z drugiej strony kiedyś widziałem nagranie jak BMW wypadło z drogi i wleciało w ludzi na przystanku. Czyli chodniki też trzeba zlikwidować i przystanki bo to miejsca niebezpieczne.

      Pytanie z kim walczysz? Z normalnymi kierowcami bo wśród nich istnieje wariat czy z wariatami? Na promyka są światła uruchamiające czerwone przy przekroczeniu prędkości. Zanim wyćwiczonej maksymalna prędkość z którą mogę jechać nie aktywując świateł to jak mi się zapaliło czerwone to się zatrzymywałem. Zgadnij kto dalej się nie zatrzymuje tylko jedzie za szybko i przejeżdża na czerwonym? Tak ci kierowcy v którzy najbardziej prawdopodobnie kogoś by tam zabili jakby nie było świątek teraz stwarzają zagrożenie gdy światła są i oni nie cierpią bo przejeżdżając na czerwonym i jadą dalej. Cierpię ja bo niepotrzebnie zwalniam gdy nie ma pieszych a jak ktoś jadący za mną nie zwolni to aktywuje mi czerwone i muszę hamować. Tak samo tu. Wariaci dalej będą zabijac, świry przechodzić na czerwonym.

    • Joe pisze:

     Ciekawe, że w Polsce jest pełno niebezpiecznych dla kierowców dróg, za wąskich, z drzewami za blisko jezdni, skrzyżowań do poprawki, na których są ciągle wypadki. Jedynie przejścia dla pieszych są idealne, bo zawsze problem sprowadza się do skretyniałych pieszych rzucających się pod koła samochodów.

 9. m. pisze:

  Mam nadzieję, że przy okazji zostanie poprawione oświetlenie. Problemem tego przejścia jest to, że znajduje się na granicy oświetlonego obszaru. I po prostu jadąc z każdej strony jest na nim za ciemno.

  • none pisze:

   Nie, problemem tego przejścia jest to, że znajduje się na tym samym poziomie, co jezdnia. Przejście powinno być albo kładką (co jest średnim pomysłem, patrząc jak działa/wygląda kładka niedaleko), albo pod spodem. Jezdnię wynieść o metr do góry, przejście poprowadzić w płytkim wykopie i tunelem pod jezdnią i problem rozwiązany.

   • Mario70 pisze:

    dokładnie kładka by załatwiła problem. A że nie wszyscy by chcieli z niej korzystać to już ich problem. Po to w Alejach są 2 pasy zeby przepustowość ruchu była znaczna, a jak co chwila światła (tak samo jak przy lidlu z d. Waldim). ograniczenie do 70 a i tak srednia to nawet 30 nie da, przez te ciągłe przejścia. Tak bdw to niezbyt obciążane jest przejście przy strzelnicy, bo kto tamtędy chodzą chyba tylko ci co od wieków tamtędy chodzili. Niech więc Michałowice zrobią kładkę i po sprawie. Może czas wreszcie zrobić wiadukt nad Regulska, wtedy usprawni to przejazd z i do Pruszkowa.

   • dfghjkl pisze:

    Nie. Problemem tego przejścia jest fakt, że nikt nie zachowuje obowiązującej tam prędkości 50 km/h

    • Pies pisze:

     Nie prawda. Nieraz byłem tam zablokowany dwoma emerytami w yarisach którzy jadą obok siebie 40 na godzinę. I za nimi korek. Co ciekawe tacy nigdy nie wpuszczaja pieszego tylko co za nimi którzy potem rozpędzają się prawie do 100 i po 10 sekundach znów są za emerytami którym szkoda było czasu na zatrzymywanie.

    • Kompetentny pisze:

     Na wielu innych przejściach tez. Ba jakby się odsunąć od Pruszkowa gdzie przy ograniczeniach 90 – 70 – 50 jedzie się 60 – 60 – 60 (lub 30 jeżeli typ akurat czyta smsy), to nagle pokaże się że przez takie przejścia można jechać 100 – 80 – 70 (lub 0 jeżeli trzeba pościsz pieszego) i nie ma zgonów. Wystarczy być lepszym kierowca i można jeździć szybko bo bezpiecznie.

    • none pisze:

     No właśnie nie. Problemem jest to, że tam w ogóle jest takie ograniczenie. W tamtym rejonie powinny być 3 pasy ruchu, ograniczenie 90-100, a wszystkie przejścia dla pieszych i skrzyżowania zrobione bezkolizyjnie. Jak na porządny węzeł drogowy przystało.

 10. Kier pisze:

  Dlatego nienawidzę wolnych kierowców. Nie dość że powodują większość zdarzeń to jeszcze przez ich brak kompetencji i podczlowieczenstwo na drogach jeździ się jeszcze wolniej. Przez co znowu jeszcze większe frajerstwo się odważy jeździć i jeszcze c więcej wypadków przy o dziwo jeszcze mniejszych prędkościach sprawców tych wypadków będzie.

  Jak z nauczycielami płaci się im coraz mniej i dziwi że coraz większe głąby przychodzą.
  Samochód to nie zabawka a droga to nie piaskownica.

  • naucz pisze:

   internet też… jeżeli zrozumiałeś.

   • Kier pisze:

    Spoko ja w przeciwieństwie do ciebie nikogo na drodze nie zabiłem, ani nigdy nie miałem kolizji. Statystyczny użytkownik internetu czyli ty natomiast miał więcej niż 0 zdarzeń drogowych w swoim życiu. Więc już z tego miejsca jako przeciętny internauta jesteś gorszym kierowcom ode mnie. Zresztą wielu takich jak ty pozbawiło kogoś życia na tych pasach – jadę poniżej prędkości pokazanej na znaku więc jestem bezpiecznym kierowca i nie muszę się skupiać. I bum kolejna tragedia przyjeżdża prokuratorem i stwierdza no tak zabił babę jadą. 27 km/h trzeba wyższy próg zwalniający postawić i światła…

    Btw. Internet nie został zdelegalizowany nawet dla 7 latków dzięki czemu dalej możesz tu pisać.

   • Kier pisze:

    @naucz jeżeli poczułeś się dotknięty komentarzem o nauczycielach to idź na logikę do pani od matematyki.
    Nie mówię że każdy nauczyciel to głąb tylko że warunki ich pracy są coraz bardziej pogarszane tak że zostają tylko niedocenieni nauczyciele z powołania, którzy są świetnymi pedagogami i motłoch który nie dał rady nawet na rekrutacji do biedry a gdzieś musi pracować.

    • Szymon pisze:

     Dzieciaku naucz się myśleć i pisać.

     • Kier pisze:

      Twierdzisz że coś w tym co napisałem nie jest prawdą?
      Pisać umiem tylko to jest sekcja komentarzy. Mam ważniejsze rzeczy niż pisanie ładnych komentarzy. Np. Ten komentarz pisze gdy sram, nie musi sobie że się dla mnie liczy twoje zdanie i że poświęcę choćby sekundę na proofread mojego komentarza.

  • kot pisze:

   To jedz do Holandii lub Niemiec i tam po-kozakuj

   • X pisze:

    Ale co tam kozakowac? Że 230 na autostradzie? Bo takich dróg jak bu nas że można jechać 90 a ograniczenie do 60 to tam nie uświadczysz.

   • D pisze:

    Pisda jesteś mała i biedna skoro holenderskie mandaty cię odstraszają to jesteś po prostu biedny.

   • Kier pisze:

    Hej kot sprawdziłem sobie i jak przez jakiś czas pracowałem w Hanowerze to rzeczywiście drogę do pracy pokonywałem ze średnią prędkością około 60 km/h. Moim zdaniem to nie kozakowanie choć dla ciebie pewnie to niesamowita prędkość. Rzeczywiście dwa razy szybciej niż gdy jeżdżę do warszawy – a i tak na szczęście mam auto z tych mocniejszych i dużo wyprzedzam żeby tych powolnych i nieprzytomnych kierowców którzy powodują wypadki mieć daleko za sobą.

   • Pies pisze:

    To jedź do Holandii i tam próbuj wymuszać pierwszeństwo. Miast z największą liczbą kierowców wymuszających pierwszeństwo i powodujących wypadki z tego powodu będzie pouczać bezwypadkowe go kierowcę który płynnie pokonuje Jerozolimskie nie robiąc zatorów.

  • Kkk pisze:

   Za ,,Zniczem” w prawo tam dojedziesz do szpitala tam ci może pomogą zawsze jest jakaś szansa że z tego wyjdziesz.

   • Kier pisze:

    Ale dlaczego do szpitala, bo jesteś patafianem co nie umie jeździć i spowodujesz wypadek i rykoszetem uderzysz w mój samochód i mnie udmszkodzisz? To doszedłeś do sedna bo zamiast zwiększać ograniczenia trzeba wycofać z ruchu kiepskich kierowców którzy powodują wypadki. Takie ryzyko jeżdżenia z dziadami co jadą 40 na godzinę a potem zapominają co znaczy znak ustąp pierwszeństwa albo jak działa skrzyżowanie równorzędne.

  • p pisze:

   Uuuu…
   Widać po Twoim wpisie, że Ciebie uczyli wyjątkowo źle opłacani nauczyciele.
   Pisać Cię nauczyli, ale napisać już nie….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły