Będzie świetlica w Opaczy-Kolonii

Opacz-Kolonia

Gmina Michałowice zamierza wybudować zupełnie nową świetlicę wiejską w Opaczy-Kolonii. Przetarg został już ogłoszony, a tym samym rozpoczęły się poszukiwania wykonawcy dla tego zadania. Jakie założenia zawarto w projekcie? Sprawdźcie poniżej.

Aby powstała nowa świetlica najpierw będzie trzeba rozebrać istniejącą. Na jej miejscu powstanie nowy budynek o konstrukcji stalowej, spełniający nowoczesne standardy. Mieszkańcy Opaczy zapewne doskonale wiedzą gdzie znajduje się obecna świetlica, to w narożniku ul. Ryżowej i Bodycha, na działce nr ew. 356/1. Na jej terenie znajduje się też budynek GOPS.

 

Wróćmy jednak do planowanej budowy nowej świetlicy. Będzie on służył oczywiście mieszkańcom, w jego wnętrzu będą mogły odbywać się zebrania, spotkania, wykłady, uroczystości itd. Budynek o powierzchni użytkowej niemal 250 m kw. i kształcie podłużnego prostokąta zostanie nieco odsunięty od ul. Ryżowej. Z zewnątrz na pewno w oczy będą rzucały się efektowne przeszklenia. Przed samym budynkiem powstanie taras drewniany i kolumnada. Wybrano ciemny kolor elewacji.

 

Na terenie świetlicy zaprojektowano miejsca postojowe dla gości i pracowników – łącznie 13 stanowisk, w tym jedno dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powstaną również trzy toalety: damska, męska i dla osób niepełnosprawnych. Ta ostatnia z dostępem od zewnątrz, by mogła służyć również w momencie, kiedy świetlica będzie zamknięta.

 

Termin wykonania tego zamówienia gmina określiła na maksymalnie sześć miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą, zaznaczając, że dopuszcza się możliwość wcześniejszej realizacji budowy. Jednak najpierw trzeba poczekać na rozstrzygnięcie przetargu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.